“Ceļa gals 5”, jeb vēl vairāk nāves un asiņu


 Pēdējā laikā ir populāri veidot to be continued filmas, kuras, šķiet, nekad nebeigsies – turpinājumam seko turpinājums – šķiet, ka visi aktieri bijuši ātri un bez žēlastības, sasnieguši ceļa galu un neiespējamo misiju izpildījuši neiespējami daudzas reizes. Nu ir kārtējā iespēja noskatīties filmu, kura ir kā apliecinājums tam, ka lielākā daļa to be continued tipa filmas sāk izlaist garu un bez mākslīgās elpināšanas iekārtas vispār nespētu izdzīvot. Šoreiz garu izlaiž “Ceļa gals 5”.

 

Sems ar draugiem brauc ar autobusu pāri tiltam un tad iemieg, un redz baisu vīziju – gandrīz visi autobusā esošie cilvēki mirst. Te nu jāatzīst, ka filmas veidotāji īstenojuši visas savas tumšākās fantāzijas un tāda pienkārša nāvē kā nosišanās un noslīkšana netiek pieļauta. Cilvēkus pārcērt uz pusēm, daži izšķīst pret tilta balstiem, cits tiek nogalināts ar metāla stieņiem.

Tad Sems atmostas un brīdina visus par gaidāmo traģēdiju. Protams, Sems tiek uzskatīts par jukušu, bet tikai uz pavisam īsu brīdi.

 

Daudzi izglābjas no traģēdijas, bet Nāve negrasās padoties – tā ar savu izkapti gaida aiz stūra un perina plānu kā katram no izdzīvojušajiem nodrošināt vēl baisāku un oriģinālāku nāvi. Brīžiem šķiet, ka tā perina – ļaut vīrietim nomirt no akupunktūras adatām? – nē, pārāk garlaicīgi! – ļaut vīrietim sadegt? – nu ‘cmon Nāve, Tev izdomas trūkst? – ļaut, lai vīrieša galvu izšķaida liela, smaga Budas figūra? – super, es esmu lieliska! (Pie sevis nodomā Nāve un izšķaida vīrieša galvu ar Budas figūru.)

Brīžiem filmā var pamanīt drusku melnā humora, īpaši jau pie kapa pēc traģēdijas, kad pie kapa, kad dzīvu cilvēku nosauc kā aizgājēju, viens no draugiem izmet komentāru: I see dead people! (Citāts no “Sestā prāta”).

Filmas gaitā seko atklājums – savu dzīvību var izpirkt tikai nogalinot kādu citu.

Nāves veidu ir ārkārtīgi grūti paredzēt – uzduršanās uz skrūves, nosišanās ar elektrību, bet beigās nē – viņa ņem un salauž sprandu! Iespējams, ka cilvēkiem, kas pie šausmu filmām nav raduši, šī filma izraisīs paranoju, – jo nomirt taču var vismaz miljons dažādos veidos – kaut vai noslīkstot zupas šķīvī vai aizrijoties ar mutē ieskrējušu mušu.

Piektā “Ceļa gala” filma gan ir mazliet labāka nekā ceturtā un sāk šķist, ka tā ir kā vāja atblāzma no pirmajām divām filmām – varbūt veidotājiem pietiks degvielas arī sestajai filmai, bet vai tas nesabojās šo filmu sēriju? Atbilde ir nē, jo šī filmu sērija ir sabojāta.

 

VĒRTĒJUMS: 7/10 (Pat nezinu vai negaidītās beigas uztvēru kā lielu plusu vai vienkāršu FAIL). 

Advertisements

One comment

 1. Piedod, bet es pat neizlasīju Tavas atsauksmes! 🙂
  Bet ne par to ir stāsts. Pirms braucu mājās no Uk, iegādājos visas iepriekšējās daļas un atvedu tētim. Pirmo daļu DVD formātā, pārējās iekš Blu-ray. Un uz pēdējo es par savu naudu tēti aizvedu uz kino! 🙂
  Zini, neteikšu, kā man nepatika. Iekš 2D bija tā neko, bet goda vārds, es neredzēju, par KO var maksāt 5Ls un iet to skatīties iekš 3D. Pirmkārt nu nav tā vērts, lai maksātu bargu naudu par šo filmu… Iekš 2D tīri ciešami varēja paskatīties.
  Bet, cik es sapratu, tad šī ir pēdējā daļa, vairāk laikam netaisīs. Viņi paņēma no visām iepriekšējām daļām pa bikiņai un uztaisīja piekto! 🙂
  Un es arī dotu 7 no 10! 🙂

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s