“Grega dienasgrāmata 5. Neglītā patiesība”


Šķiet, ka pateicoties “Grega dienasgrāmatām”, nekad neizkāpšu no pusaudža vecuma, jo, lasot Kinnija darbus, pats jūtos kā tāds bērns. Tas ir jaukākais, ko vispār autors spēj panākt – pagriezt laiku atpakaļ, lai lasītāju nogādātu bezrūpīgajā bērnībā.

“Neglītā patiesība” mazliet atšķiras no pārējām Kinnija grāmatām, jo šajā jau manāmas pirmās vēsmas par to, ka Gregs mūžam nepaliks jauns. Beidzot parādās baisās bažas par pubertāti. Domāju, ka katram, kas to piedzīvojis, ir spilgtas atmiņas par šo neizbēgamo procesu. Par savējām labāk nestāstīšu, jo vienmēr esmu gribējis dzīvot sava veida Nekurzemē, kurā bērni nekad nepieaug un dzīvo bezrūpīgā vidē, pubertāti nepazīstot. Morāle: izbaudiet bērnību, jo pieaugt paspēsiet!

Atzīšos, ka ārkārtīgi cerēju, – Gregs nekad nepieaugs un būs viens no tiem karikatūru tēliem, kas nenoveco, gluži kā Gārfīlds, Mikijpele, Betmens vai Supermens. Tomēr, fakts, ka Gregs, gluži tāpat kā īsti cilvēki, pieaug, nemazina šīs grāmatas lielisko humoru. Šoreiz smējos vēl vairāk nekā par citām “Grega dienasgrāmatām”. Iespējams tāpēc, ka šajā grāmatā ir arī melnā humora piegarša. (Melnais humors ir mana vislielākā vājība literatūrā.)

“Neglītajā patiesībā” ir arī daži noderīgi padomi – piemēram, pirms meklē darbu, izdzēs no savu sociālo tīklu profiliem bildes, kuras darba devējam varētu likt noprast to, ka ikdienā mīli arī ballēties, trakot un spēlēt rokgrupā.

Grāmata pārpildīta ar dažādām jautrām situācijām, pārpratumiem, ģeniālām karikatūrām, stāstiem un šajā darbā ir arī diezgan liela daļa nopietnības, kas pasniegta nenopietnā manierē.

Piektā “Grega dienasgrāmata” iemetusi Gregu samērā neveiklā situācijā – viņš ar Rouliju vairs nedraudzējas, bet puisis nemaz nesteidzas tukšo vietu aizpildīt, jo ir ārkārtīgi izvēlīgs, kad runa ir par jauniem draugiem.

Man šī šķita reizē visnopietnākā un arī vissmieklīgākā Grega Heflija piedzīvojumu grāmata. Kinnijs nav zaudējis asumu un humora izjūtu piecu grāmatu garumā, tāpēc nemaz nešauboties var teikt, ka viņš ir patiešām viens no talantīgākajiem cilvēkiem savā žanrā. (Es pat teiktu, ka vistalantīgākais.)

VĒRTĒJUMS: 10/10

Advertisements

3 comments

 1. Nāksies ķerties klāt pie “Grega dienasgrāmatas” jau drīz! Izklausās interesanti. 🙂
  Ārprāts, Daini, es saku godīgi-Tava gaume attiecībā uz grāmatām ir super! 🙂
  Šonakt pabeidzu lasīt Tevis ieteikto “Laimes monitoringu” (grāmatu gaidīju bibliotēkā pusotru mēnesi, gaidīšana atmaksājās), tas bija KAUT KAS! 😀
  Tagad gaidīšu, kad tikšu klāt “Erebosam”. 🙂 Pēc tam ķeršos klāt “Grega dienasgrāmatai”. 🙂
  Par Taviem konspektiem lieku 10. 😀

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s