Spīlberga versija par “Glee” pieaugušajiem – “Smash”


Foto: reklāmfoto

Ziniet, kas ir bīstami?! Sākt skatīties seriālu “joka pēc”, – pārsvarā tas beidzas ar to, ka kļūsti gluži vai atkarīgs un katru nākamo sēriju gaidi gluži kā dzimšanas dienas dāvanu. Seriāla “Smash” 1. sezonas pirmās 12 sērijas noskatījos divu dienu laikā, – pirmajā dienā desmit sērijas, bet otrajā – divas. (Par šo seriālu ir rakstījusi arī Tējtasīte.)

Nebija gluži tā, ka mani seriāla sižets aizrāva no pašas pirmās sērijas, – sākotnēji man viss notiekošais šķita samērā garlaicīgs un biju gandrīz pārliecināts, ka pēc otrās sērijas noskatīšanās, “Smash” notikumiem līdzi vairs nesekošu. Tomēr mani saintriģēja galvenās varones Kārenas (Katharine McPhee) liktenis un gribēju redzēt arī augstprātīgās Aivijas (Megan Hilty) sagrāvi. Tomēr, jo vairāk sērijas noskatījos, jo intriga kļuva karstāka, stāsts plašāks un varoņu raksturi daudz komplicētāki. Dažbrīd pat izjutu simpātijas pret Aiviju, kura apveltīta ar visīstākās odzes raksturu. Jā, – tieši tas man visvairāk seriālā patīk, – ka varoņu raksturi nav plakani un nav strikts iedalījums labajos un ļaunajos, – visi ir cilvēki ar savām rakstura iezīmēm, – gan pozitīvajām, gan negatīvajām.

Foto: Kadrs no seriāla

Par ko ir seriāls? Stāsts ir par kaislībām, kas virmo ap kādu Brodvejas mūziklu, – mūziklu par Merilinu Monro. Seriālā kopā savīti vairāki stāsti, – gan par mūzikla sponsoriem, veidotājiem, aktieriem, ģimenēm utt. Tomēr priekšplānā izvirzītas divas sievietes – Kārena un Aivija, kuras tīko iegūt galveno lomu mūziklā. Aivija gatava darīt visu (patiešām visu), lai tikai dabūtu šo lomu, bet Kārena visu grib panākt ar godīgu rīcību un ir gandrīz skaidrs, ka viņa ir īstā Merilina. Kaut gan dažbrīd šķiet, ka Aivija arī būtu neslikta Merilina, – seksapīla šķelme ar valdzinošu augumu un dīvas cienīgu raksturu.

Spožas zvaigznes seriālā “Smash” mirdz abpus kamerai, – producents seriālam ir Stīvens Spīlbergs, bet kā īpašie “Smash” viesi ir bijuši grupa “One Republic” un aktrise Uma Tūrmane.

Īpaši šarmējoša man šķiet Ailīnas (Anjelica Huston) lomas atveidotāja un man liels prieks arī par Kārenas (Katharine McPhee) lomas atveidotāju, kura ir arī viena no “Amerikāņu elkiem”.

Seriāls meistarīgi veidots, – patiks tiem, kurus interesē šovbiznesa aizkulises un filmas par karjeras veidošanu.

“Smash” daudzi salīdzina ar jauniešu seriālu “Glee”, bet es teikšu, ka “Smash” ir labāks, – nav tik banāls kā “Glee” un atstāj lielāku ticamības iespaidu. + “Smash” aktieri patiešām MĀK dziedāt un tas ir būtiski seriālā par mūziku.

VĒRTĒJUMS: 8,5/10

+ Šeit arī pagaidām mana favorīt dziesma no “Smash” Kārenas izpildījumā. (“Shake it out” ir grupas “Florence + The Machine” dziesma.)

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s