Maijā es ļāvos mūzikai… Ar visām maņām


Manā dzīvē gandrīz nekas, izņemot miegu, nenotiek bez mūzikas, – Latvijas autortiesību biedrības un citi grupējumi gan var nomierināties, jo latviešu mūziku neklausos, lai celtu sava darba produktivitāti. (Arī Prāta Vētras albums mani atstājis vienaldzīgu.) Katrai dziesmai ir savs stāsts un es gribu padalīties ar dziesmām, kuras man kļuvušas tuvas tieši maija mēnesī…

 • Ed Sheeran – Lego House – Patīk dziesmā uzburtā noskaņa un videoklipā paustā doma par vientulību, apmātību un tiekšanos pēc tā, lai atrastu kādu līdzīgi domājošu cilvēku. Zinu, ka daudzi domā, ka šo dziesmu dzied Harija Potera sāgas aktieris Ruperts Grints, – tā nav! Dziesmu dzied Ed Sheeran un Grints videoklipā atveido tikai apsēstu fanu.
 • Birdy – People Help The People – Viss šajā dziesmā ir skaists, – lirikas, dziedātājas balss, videoklips un noskaņa. Īpaši aizkustina videoklips, kurā cilvēku sejās redzamās emocijas it tik īstas un aicinājums palīdzēt cilvēkiem tik ļoti saprotams un loģisks. Patiešām apbrīnojama jaunā dziedātāja.
 • Katharine McPhee – Don’t Forget MeKatharine McPhee ir viena no “Amerikāņu Elka” zvaigznēm, – viņa šo dziesmu izpilda muzikālā seriāla “Smash” 1. sezonas noslēguma sērijā. Apbrīnoju dziesmas radītājus un izpildītāju, – tik ideāli uztvēruši Merilinas Monro būtību un iekšējo pasauli, ka viena vienīga dziesma spēj uzburt leģendārās skaistules emocionālo pasauli. Dziesmas iespaidā pat noskatījos “My Week With Marilyn”, lai uzzinātu ko vairāk par šo leģendāro būtni.
 • Florence And The Machine – Shake It Out – Uzreiz gan jāsaka, ka Florence And The Machine ir viena no manām mīļākajām grupām un Florences Velšas balsi uzskatu par vienu no visu laiku iespaidīgākajām mūzikas pasaulē. Visām Florences dziesmām ir raksturīgs masīvums, – daudzu muzikālo instrumentu skanējums, reizēm arī arfas un orķestra pievienošanās, kora balsis vai arī spēcīgas bekvokāla balsis, kas nekad nenomāc pašas Florences balsi. Par konkrēto dziesmu runājot, – pirmo reizi dzirdēju dienā, kad sapratu, ka, gluži kā dziesmā: “looking for heaven found the devil in me”. Pēc dziesmas noklausīšanās nāca tāda kā apskaidrība par visu un gribējās izberzt dvēseli baltu jo baltu. Neteikšu, ka šī ir mana mīļākā Florences dziesma, jo visas viņas dziesmas ir satriecošas un spēcīgas, ar dziļu jēgu.
 • Adam Lambert – Underneath – Dziesma par to, ka bieži vien cilvēki ir sekli un nevēlas izprast citus. (Dziesmas tekstā pausta arī doma par to, ka visi grib runāt par frīku, bet neviens negrib viņu izprast.) Šīs dziesmas tekstā paustās izjūtas nebūs svešas nevienam, kurš kādreiz juties nesaprasts, atstumts vai apkārtējo nepieņemts. Dziļi emocionāla dziesma, kas man liek teikt, ka Adams Lamberts ir visspožākā zvaigzne no visiem “Amerikāņu Elkiem”.
 • Coldplay – Fix You – Nu kā var nepatikt Coldplay?! Nu vismaz man ļoti patīk viņu dziesmas, īpaši jau Fix You. Šķiet, ka manas naksnīgās domas ir identiskas dziesmas tekstam, – jo bieži ir sajūtas: ka saņemu to, ko esmu vēlējies, bet ne to, kas man patiesībā bija vajadzīgs; jūtos noguris, bet nespēju aizmigt; pametu ko tādu, ko nekas nespēj aizstāt; cenšos cik spēju, bet negūstu panākumus; kad kādu esmu mīlējis, bet esmu pazaudējis to… Šī dziesma ir vienkārši emocionāla esence, – tās klausīšanās palīdz brīžos, kad jūti, ka viss jūk un brūk. (Fix You savā ziņā mierina tās klausītāju.)
 • Michael Jackson – Scream – Neesmu nekad bijis kaislīgs Džeksona mūzikas fans, bet ir dziesmas, kas man patīk no viņa repertuāra. Scream man bija patīkams atklājums, – pēdējā laikā ir bijušas tādas situācijas, kad ir vēlme kliegt un Scream dziesma šo iekšējo kliedzienu veica manā vietā. + Tie deju soļi 03:18 ir vienkārši WOW! (Kā jau viss, ko darīja Džeksons.)
 • Lara Fabian – Je t’aime – Laikam jau mani šī dziesma paņēma ar emocijām, kādas pauž dziedātāja, arī fanu apbrīnojamais kvēlums un Fabianas emocionāli drebelīgais dziesmas izpildījums. Šis vairāk ir stāsts nevis par pašu dziesmu, bet par fanu un dziedātājas abpusējo mīlestību un to, cik liels spēks ir dziedātājas pazemībā un fanu apbrīnā.

Tas arī šoreiz viss, – kad sakrāsies vēl dziesmas par kurām vēlēšos pastāstīt, tad būs arī jauns bloga ieraksts par šo tēmu. Ceru, ka arī jums kāda no manām nosauktajām dziesmām ir, vai vēl tikai būs, īpaši mīļa un tuva. 

Advertisements

10 comments

 1. Šādi raksti man vienmēr liek aizdomāties par to, ko es varētu saukt par ‘savu mūziku’. Pēdējā laikā droši vien būtu jāsaka Ben Howard, kur mūzika neviļus saistās ar dabu, vasaru un vispārēju mieru, Alise Joste (ar kuru kopā man palaimējies studēt) ar savu brīnišķīgi smalko un lirisko balsi, kā arī Cēsu Premium New Music pagājušā gada uzvarētāji Momend (ar kuru vokālu Kārli arīdzan esam kursabiedri), kuru debijas albums šķiet visnotaļ daudzsološs un tiks prezentēts 14. jūnijā.

  Bet, jā, muzikālā gaume man mainās līdz ar sezonām un garastāvokli 🙂

  Like

  1. Bet ja tā padomā, tad tos mīļos mūziķus un dziesmas var saukt bezgalīgi. (Varētu vēl te saukt klāt Šainedu O’Konoru, Alanis Moriseti, Šadē, Hurts utt. utt. utt.) 😀 Bet parasti jau mūzika tiek klausīta pēc noskaņojuma.

   + Tavi nosauktie mūziķi ir arī man zināmi un viņu mūzika ir patiešām kvalitatīva. Bet ir labi, ka ir skaista mūzika šajā pasaulē, ne tikai Gagas un Bīberi. 😀

   Like

 2. Pierakstos pie tiem, kam Coldplay nekādas dižās emocijas neizraisa. Drīzāk varētu pat nomākt.
  Toties pievienojos Ādama Lamberta fanu pulciņam, visvispamanāmākais no American Idol, satriecoša balss, īpaši tās vecās roka dziesmas, Ring of Fire es varētu klausīties dienām. No jaunā albuma man vislabāk patīk Outlaws of love.

  Like

  1. Arī man agrāk Coldplay nepatika, – laikam tāpēc, ka izraisīja drūmu noskaņojumu un viņu mūzika īsti nepaņēma.
   “Outlaws of Love” man arī patīk, bet no jaunā CD mīļākā tomēr ir “Underneath” dziesma. + Ļoti patika kā Ādams Lamberts ar “Queen” dziesmu popūriju 2011. gadā uzstājās MTV balvu pasniegšanā, – tajā balsī patiešām ir milzīgs spēks.

   Like

 3. Nu tiešām, kā var nepatikt Coldplay?! 😀
  No šīs grupas laikam visvairāk patīk Paradise vai Clocks 🙂
  Ooo, tomēr neesmu vienīgā, kas klausās Birdy! Tur nu man nav ko teikt, man patīk visas viņas dziesmas, jo vienkārši nevaru izvēlēties vienu vienīgo. 😀
  Adams, Adams… Agrāk es klausījos viņa dziesmas ik dienu, viņš vienkārši bija mans mūža elks, bet tagad tikai viena viņa dziesma palikusi, liekas, Sleepwalker. : )

  Like

  1. Colplay Clocks laikam ir vispopulārākais gabals, – arī ļoti patīk.
   Birdy patīk tas īstums, kuru viņa izstaro, – manuprāt viņa ļoti spilgti izceļas pārējo vidū ar šo dabiskumu, jo ir ļoti maz tādu dziedātāju, kas uzsvaru neliek uz apģērbu un vizuālo tēlu. Ceru tikai, ka gadu gaitā Birdy nezaudēs savu patiesumu, atklātību un dabiskumu.

   Par Adamu nebūšu oriģināls, jo man, kā jau daudziem, mīļākais viņa gabals ir “What Do You Want From Me”.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s