2014. gada mēnešu pirmie teikumi


101829840

Pateicoties blogerei Anetei, līdz manam blogam nonākusi stafete, kuru aizsāka blogeris Ritvars. Uzdevums pavisam vienkāršs – izveidot sarakstu ar katra 2014. gada mēneša pirmajiem teikumiem un pēc tam nodot stafetes kociņu tālāk. 

Janvāris “Ir maz tādu literatūras cienītāju, kas nav dzirdējuši par rakstnieku Džonu Grīnu, jo šis trīsdesmit sešus gadus vecais amerikānis ar savu romānu “Mūsu zvaigžņu vaina” paspējis salauzt miljoniem lasītāju (pārsvarā daiļā dzimuma) sirdis.”

Februāris “Kāds būtu bijis Otrais pasaules karš, ja tajā būtu izmantoti pārdabiskie spēki – burvestības un pārcilvēki, kuru spējas ir grūti aptvert?”

Marts “Apskatot šova “Lielā Lasīšana” balsošanas rezultātus, nedaudz saskumu, jo neviena grāmata no mana TOP 5 tā arī neiekļuva Latvijas grāmatu lasītāju lielajā TOP 100, kurā tika apkopotas latviešu mīļākās grāmatas.”

Aprīlis “Šā gada 1. aprīlī “Grega dienasgrāmatu” galvenais varonis Gregs Heflijs svinēja savu septīto dzimšanas dienu, jo tieši 2007. gada 1. aprīlis bija tas datums, kad pie lasītājiem nonāca pirmā grāmata par šo zīmēto puisēnu, kurš šo gadu laikā paspējis iekarot miljoniem lasītāju simpātijas visā pasaulē.”

Maijs “Žurnāls Parade šā gada aprīlī veica aptauju, lai noskaidrotu, kuras ir 10 amerikāņu iecienītākās grāmatas.”

Jūnijs “Jau pagājušā gada pirmajā pusē Dž. K. Roulinga un britu telekanāls BBC ziņoja, ka pirmais Roulingas pēc-Poteriādes romāns “Nejaušā vakance” tiks ekranizēts un mini-seriāla formātā tiks demonstrēts BBC kanālā.”

Jūlijs “15 minūtes virtuvē – tā īsumā varētu raksturot manu sapņu piepildījumu, jo neesmu no tiem cilvēkiem, kam patīk vairākas stundas veltīt maltītes gatavošanai.”

Augusts “…no one is gone, as long as someone remembers them.” 

Septembris “19 gadus vecais austrāliešu mūziķis un aktieris Trojs Sivāns (Troye Sivan) ir viens no šā gada patīkamākajiem atklājumiem mūzikā, gluži tāpat kā britu dziedātājs Sems Smits (Sam Smith).”

Oktobris “18 gadu vecumā viņš piedalījās šova X-Faktors atlasē, izpildot šova tiesnešiem grupas The Script dziesmu The Man Who Can’t Be Moved – Šerila Kola uzslavēja gan dziesmas izvēli, gan puiša balsi, Luiss Volšs apgalvoja, ka no puiša varētu sanākt kas ļoti labs, atbalstītājiem pievienojās arī Danija Minoga, bet ietekmīgais mūzikas producents Saimons Kauels veltīja puisim šādus vārdus: “Es nedomāju, ka tu kādreiz būsi pietiekami labs.””

Novembris “Gilianas Flinnas romāns Gone Girl pie lasītājiem nonāca 2012. gada jūnijā un ļoti īsā laika posmā kļuva par The New York Times bestselleri, kā arī saņēma daudz slavinošu atsauksmju no kritiķiem, rakstniekiem un lasītājiem.”

Decembris “Vakar, 3. decembrī notika jau trešā grāmatu blogeru “Klases eglīte”, kuru rīkoja izdevniecības Zvaigzne ABC čaklie rūķīši jeb, kā blogere Laura pagājušā gadā viņas nodēvēja – grāmatu eņģelīši izslāpušajiem burtu ēdājiem.”

Sanāca gandrīz vai gada kopsavilkums, pateicoties kuram, nonācu pie secinājuma, ka katra mēneša pirmais teikums šogad blogā bijis diezgan plašs, kā arī šī stafete palīdzēja man saprast, kāpēc tieši ievada uzrakstīšanai man vajag tik daudz laika.

Stafetes kociņu tālāk nododu Tējtasītei, Lasītājai un Burtkokiem.

Advertisements

7 comments

      1. Par to sarunu ar svešinieku trāpīgi pateici. Dažreiz gribas sākt ievadu no tāda kā vidus, it kā visiem būtu zināms, par ko runāju. Bet tad atceros – ne visi lasa blogu regulāri, ne visi seko visiem rakstiem, ne visi orientējas konkrētajā tematā. Tad nu nākas meklēt to zelta vidusceļu, lai lasītājs paēdis (bet nedomā, ka viņam ar karoti bāž mutē) un blogeris dzīvs (nepārpūlējies, lejot ūdeni) 😀

        Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s