Kāpēc neviens neko nedara lietas labā?


Foto: Grāmatas vāka noformējums

Foto: Grāmatas vāka noformējums

Katrs no mums taču kādreiz sev ir vaicājis: “Kāpēc neviens neko nedara lietas labā?” Vairums nepārtraukti brīnās, kāpēc tikpat kā nekad nenāk pārmaiņas, kuras tik ļoti gaidām?! Bestsellera “Dievs acis nemirkšķina” autore Regīna Breta savā jaunākajā darbā “Esi brīnums. 50 iedvesmojošas mācības, kā padarīt neiespējamo iespējamu” sniedz atbildi uz šiem jautājumiem, apgalvojot, ka brīnumi – tie slēpjas mūsos pašos un daudzos šķietami necilos cilvēkos. 

Nevajag daudz, lai paveiktu brīnumainas lietas. Par šī apgalvojuma patiesumu var pārliecināties, dzīvojot Latvijā, kur cilvēki dažu dienu laikā var saziedot naudu, lai izglābtu bērna dzīvību, aizmirst visas domstarpības, kas bijušas, lai tikai palīdzētu traģēdijās cietušajiem, kā arī pašaizliedzīgi ziedot savu laiku un naudu, lai tikai pasniegtu dienišķo bļodiņu zupas tiem, kuriem trūkst naudas ēdienam. Šādi cilvēki ir centrālie tēli Bretas jaunākajā grāmatā, kurā varoņu lomā nostādīti pašaizliedzīgi vecāki, vēža slimnieki, cilvēki, kas parastus darbus paveic neparasti, un daudzi citi cilvēki, kuriem sirds ir īstajā vietā.

“Šajā dzīvē mēs nespējam paveikt lielus darbus. Taču mēs spējam paveikt mazus darbus ar lielu mīlestību.” – Māte Terēze 

Šis Mātes Terēzes citāts kodolīgi atspoguļo to, ko Regīna Breta šajā grāmatā vēlējusies pateikt.

Sen zināju, ka manā dzīvē netrūkst brīnumainu cilvēku, kas ar saviem darbiem pierādījuši, ka viņi ir kas vairāk par parastiem cilvēkiem, bet, pateicoties šai grāmatai, atkārtoti un daudz dziļāk palūkojos uz šo tēmu, lai novērtētu šos personāžus.

Foto: rakstniece Regīna Breta

Foto: rakstniece Regīna Breta

Man īpaši nesimpatizē grāmatas apakšvirsraksts “50 iedvesmojošas mācības, kā padarīt neiespējamo iespējamu”, jo tas sniedz nedaudz maldinošu iespaidu par grāmatas saturu, jo patiesībā tās nav 50 mācības, bet gan 50 iedvesmojoši stāsti, kas neuzspiež autores viedokli lasītājiem. Bretas darbi no līdzīgas literatūras galvenokārt atšķiras ar to, ka Breta nemāca lasītājus dzīvot, viņa dalās ar neparastiem stāstiem un ļauj katram pašam izdarīt savus secinājumus.

Noslēgumā citāts no grāmatas: “…svarīgi ir nevis tas, vai cilvēka manieres ir labas vai sliktas, bet gan tas, ka viņa manieres ir vienādas pret visiem.” 

VĒRTĒJUMS: 8/10 (Bretas iepriekšējais darbs bija labāks, bet arī šis ir lasīšanas vērts.)

Advertisements

One comment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s