Pirmais ieskats gaidāmajā Poteriādes grafiskajā novelē


Jau 2013. gadā grāmatu izdevniecība Bloomsbury ziņoja, ka 2015. gadā tiks izdota pirmā grafiskā novele par burvju puisēnu Hariju Poteru – Harry Potter and the Philosopher’s Stone: Illustrated Edition. Nu izdevniecība publiskojusi pirmos zīmējumus no grafiskās noveles, kas ļauj lasītājiem ielūkoties pa atslēgas caurumu gaidāmajā grāmatā, kuras vizuālā satura autors būs mākslinieks Džims Kejs (Jim Kay). 

Džims Kejs apgalvo, ka šis projekts viņam šķiet ļoti aizraujošs un tāpēc viņš vēlas Roulingas darbu dziļo vēstījumu parādīt vislabākajā gaismā. Mākslinieks teicis: “Grāmatas likušas man uz cilvēkiem palūkoties citādāk: es vienmēr skenēju pūļus, meklējot interesantas sejas. Ilustratoram nepastāv tādi jēdzieni kā neglīts vai dīvains cilvēks – viņi visi ir interesanti.” 

256 lapaspušu biezā grafiskā novele grāmatnīcās nonāks jau šā gada 6. oktobrī un tās cena būs 30 britu mārciņas. Kādas ir jūsu domas par Keja zīmējumiem un vai plānojat iegādāties šo grafisko noveli?

Advertisements

14 comments

 1. Super! Izskatās balstīts uz iepriekšējā stila ilustrācijām, kas mna ļoti gāja pie sirds un lasot palīdzēja izveidot vizuālo. Esmu jau tik ļoti pieradusi, ka pat filmas neko negroza. [Jā, protams, izņemot Strupu :D] Varbvūt ne tagad, bet kaut kad noteikti pirkšu. Esam potera paaudze, un pretoties nav iespējams. 🙂

  Like

 2. Man konkrētās ilustrācijas vismaz pagaidām kaut kā ne visai iet pie sirds. Bet būtu interesanti redzēt, kā viņi iekļaus Potera stāstu šajā formātā. Ja dabūtu aptaustīt un pašķirstīt, iespējams, ka nopirktu. Bet tad tiešām jābūt dikti, dikti labai par šādu cenu 🙂
  Eh, Strups, manās acīs, uz mūžiem paliks Alana Rikmena izskatā 😀

  Like

 3. Līdz šim mazliet šķībi skatījos uz šo pasākumu, bet, redzot ilustrācijas, mans maks jau sāk drebēt saušmās.
  Patīk! Pat ļoti. Īpaši patīk, ka vismaz pagaidām šķiet- autors nebūs pārlieku,no filmām ietekmējies un varoņus radījis no grāmatas, nevis pārzīmējis aktierus.

  Like

  1. Es tikai priecājos par to, ka līdz oktobrim laika daudz un izdosies atlikt naudu šai grāmatai.
   Autors par to arī vienreiz izteicās, ka viņš vēlas vizuāli iedzīvināt grāmatas, ne filmas varoņus. Būtu tāda neliela vilšanās, ja grāmatas varoņi izskatītos pēc Poteriādes aktieriem. Izņēmums gan ir Alans Rikmens Strupa lomā, jo grūti iztēloties Strupu citādāku.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s