Kūka ar sāpju garšu


Foto: filmas plakāts

Foto: filmas plakāts

Ja Dženifera Anistone par lomu filmā Cake nebūtu saņēmusi Golden Globe nomināciju, tad, ļoti iespējams, par šādas filmas eksistenci nemaz nebūtu uzzinājis. Jā, tieši Golden Globe nominācija un daudzsološais filmas apraksts bija vienīgie iemesli, kāpēc nolēmu šo Daniela Bērnza režisēto filmu noskatīties. 

Filmā stāstīts par bagātu, šķietami emocionāli vēsu sievieti Klēru (Dženifera Anistone), kas pēc šausmīgas traģēdijas apmeklē Anetes (Felisitija Hafmena) vadīto atbalsta grupu cilvēkiem, kas cieš no hroniskām sāpēm. Klēra nav nekāds saulstariņš un kādā no atbalsta grupas tikšanās reizēm viņa neiejūtīgi izsakās par Ninu (Anna Kendrika) – sievieti, kas apmeklējusi šīs grupas tikšanās, bet vēlāk izdarījusi pašnāvību, nolecot no tilta. Pateicoties nepārdomātajiem vārdu plūdiem un sarkastiskajai attieksmei, Klērai palūdz atbalsta grupas tikšanās vairs neapmeklēt, ko viņa arī dara, tomēr sievietes prātu nepamet domas par Ninu, tāpēc viņa nolemj šo lietu papētīt nedaudz dziļāk.

Klēru regulāri apciemo nelaiķes rēgs (vai varbūt tās ir tikai spēcīgo pretsāpju līdzekļu radītas halucinācijas?!), kas neskopojas ar sarkastiskām piezīmēm, brīžiem iestarpinot arī savas pārdomas par pašnāvību, ģimenes dzīvi un mokām, kādas sniedz hroniskas sāpes. Tomēr gandrīz neizturamas fiziskās sāpēs nav vienīgais, no kā cieš Klēra, jo rētas klāj ne tikai viņas miesu, bet arī sirdi, kurā joprojām mīt ilgas pēc kāda, ko viņa traģiski zaudējusi. Mierinājumu un atbildes uz jautājumiem Klēra rod Ninas vīra Roja (Sems Vortingtons) skavās. Un vienmēr klātesoša šajā stāstā ir arī Klēras mājkalpotāja Silvana (Adriana Baraza), kuras mātišķās rūpes par jauno sievieti ir aizkustinošas un brīžiem liek arī pasmaidīt.

Foto: kadrs no filmas

Foto: kadrs no filmas

Uz šīs Bērnza ceptās kūkas ir divas patiešām spilgtas odziņas: pirmā ir Anistone, kas savu lomu filmā atveidojusi perfekti līdz sīkākajām niansēm, liekot skatītājiem noticēt gan viņas fiziskajām sāpēm, gan emocionālajām sāpēm, bet otrā odziņa ir Barazas atveidotā mājkalpotāja, kas šajā stāstā ienes maigumu un liek skatītajiem saviļņojumā pasmaidīt… vai varbūt arī notraukt kādu asaru no vaiga.

Foto: kadrs no filmas (kreisajā pusē Baraza, labajā Anistone)

Foto: kadrs no filmas (kreisajā pusē Baraza, labajā Anistone)

Ja neņem vērā patiešām brīnišķīgo Anistones un Barazas aktierspēli, tad jāsaka, ka pārējā kūkas daļa bija pasausa un mani nespēja aizkustināt, kaut gan biju sagatavojies tam, ka šī filma varētu kaut nedaudz salauzt sirdi. Turklāt Kendrikas atveidotā varone šķita diezgan kaitinoša, kā jau lielākā daļa šīs aktrises atveidoto varoņu. (Ja nu Holivudā ir kāda pārvērtēta aktrise, tad, manuprāt, tā ir Anna Kendrika, kas gandrīz visās filmās tēlo pamuļķīti, lai arī cik nopietna vai nenopietna būtu viņai uzticētā loma.)

Iespējams, ja šo filmu būtu veidojis kāds talantīgāks režisors (piemēram D. Aronofskis, V. Perelmans vai T. Fīlds, kuriem, manuprāt, šāda tipa filmas veidošana piestāvētu un padotos labāk), tad rezultāts būtu daudz baudāmāks un mākslinieciski augstvērtīgāks. Tomēr filmu ir vērts skatīties kaut vai tikai tāpēc, lai redzētu pārsteidzošās pārvērtības, kādas lomas dēļ piedzīvojusi Dženifera Anistone, kā arī lai novērtētu lielisko aktierspēli.

VĒRTĒJUMS: 6,5/10 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s