Kad jūtas ir pretrunā ar pastāvošajām normām


34450Nereti labākās lietas mēs atrodam nejauši – par šo vārdu patiesumu pārliecinājos kādā sestdienā, kad, strādājot pie kāda projekta, uzmanību piesaistīja fonā skanošais televizors. Pametu savu mājas biroja stūrīti, lai tikai uz mirkli ieskatītos seriāla “Atgriezties mājās” (A Place to Call Home) notikumos, bet jau pēc apmēram divdesmit minūtēm sapratu – šis ir seriāls, kuru noteikti skatīšos regulāri. 

Seriāla darbība sākas 1953. gadā, kad austrāliete Sāra, kas divdesmit gadus dzīvojusi Eiropā, atgriežas dzimtajā zemē, lai apmeklētu sava brāļa bēres. Pēc brāļa bērēm sieviete nesteidzas atgriezties Eiropā, bet nolemj palikt dzimtajā Austrālijā, apzinoties, ka viņas dzīve šajā aizspriedumu pilnajā valstī nebūs viegla un nāksies pacīnīties gan par savu taisnību, gan par mīlestību. Sāras ceļi krustojas ar bagāto un valdonīgo Elizabeti, kuras ģimene tikai sākotnēji šķiet perfekta, bet aiz šīs skaistās fasādes slēpjas dažādi mīlestības stāsti, kas ir pretrunā ar sabiedrībā valdošajām normām. Elizabete vēlas kontrolēt visu, kas notiek viņas bērnu un mazbērnu mīlas dzīvēs, tomēr pat viņas spēcīgā ietekme uz apkārtējiem un dažādās manipulācijas nespēj mainīt to, ko šie cilvēki jūt viens pret otru.

Seriālu televīzijā sāka demonstrēt 2013. gadā un tas joprojām tiek demonstrēts ne tikai Austrālijā, bet arī Latvijā (televīzijas kanālā LNT šis seriāls tiek demonstrēts katru sestdienu, plkst. 18:00). Jāatzīst, ka laikā, kad sāku seriālu skatīties, tas mani tik ļoti aizrāva, ka turpināju to skatīties internetā, jo LNT atpaliek par vienu seriāla sezonu, bet neesmu tik pacietīgs, lai līdz jaunai seriāla sērijai spētu gaidīt veselu nedēļu.

Seriālā spoži atainoti aizspriedumi, kas valdīja sabiedrībā piecdesmitajos gados, tāpēc ir interesanti paskatīties un salīdzināt, kas pasaulē ir mainījies vairāk nekā pusgadsimta laikā. Ar skumjām gan jāatzīst, ka seriālā redzamie aizspriedumi pastāv arī mūsdienās – tiesa, ne tik saasinātā formā.

Foto: Blaju ģimenes lomu atveidotāji

Foto: Blaju ģimenes lomu atveidotāji

Seriāla veidotājs ir Bevans Lī, kurš strādājis pie tādiem seriāliem kā All Saints, Packed to The Rafters un Winners & Losers, bet scenārija autori ir Trents Atkinsons un arī pats Lī.

Par seriāla aktieriem nav pārāk daudz ko teikt: aktierspēle ir ļoti baudāma, bet īpaši simpatizē Elizabetes lomas atveidotāja (Noni Hazlehurst) un Olīvijas lomas atveidotāja (Arianwen Parkes-Lockwood), kuras atveidotā varone ir precējusies ar Džeimsu (David Berry) – vīrieti, kurš agrā jaunībā bijis iemīlējies viņas brālī, bet tikai pēc kāzām sievai atklājis, ka patiesībā ir homoseksuāls. Gandrīz katrā seriāla sērijā aizskarta ebreju tēma, kas, manuprāt, ir uzmanības vērta. Turklāt netrūkst arī pagātnes skeletu, kas no skapjiem krīt laukā viens pēc otra – katrs nākamais baisāks par iepriekšējo. 

Seriāla otrā sezona, kas pagaidām ir arī jaunākā, noslēdzās 2014. gada 13. jūlijā. Austrālijas televīzijas kanāls Channel Seven atteicās no turpmākas seriāla demonstrēšanas, radot seriāla skatītājos bažas, ka intrigām caurvītais stāsts tā arī nesasniegs finālu. Tomēr pagājušā gada rudens vidū tika paziņots, ka seriālam būs vēl vismaz divas sezonas, bet tās turpmāk demonstrēs Austrālijas televīzijas kanāls Foxtel. Plānots, ka seriāla trešā sezona pirmizrādi piedzīvos jau šā gada otrajā pusē.

VĒRTĒJUMS: 8/10

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s