Nopietni… Es jokoju


Foto: grāmatas vāks

Foto: grāmatas vāks

Elēna Dedženeresa neapšaubāmi ir viena no pasaules ietekmīgākajām un iedvesmojošākajām sievietēm – viņas vadītais televīzijas šovs The Ellen DeGeneres Show, kuru viņa vada jau kopš 2003. gada, ir mainījis dzīves ļoti daudziem cilvēkiem, uzdāvinot viņiem vērtīgas dāvanas, iepazīstinot fanus ar saviem elkiem, palīdzot jaunajiem talantiem izveidot spīdošas karjeras, kā arī vienkārši liekot šova skatītājiem pasmaidīt pēc nogurdinošas darbadienas.

Brīžiem šķiet, ka cilvēki ir gluži vai traki pēc filmām, šoviem, raidījumiem un seriāliem, kuros valda vardarbība, kailums, negācijas, publiska netīrās veļas mazgāšana, tāpēc nereti vien pieķeru sevi pie domas: “Vai cilvēki vispār grib ielaist sevī pozitīvo?!” Elēnas šovs ir pierādījums tam, ka cilvēki ir izslāpuši pēc pozitīvā.

Ziniet, kas, manuprāt, komiķu dzīvē ir visgrūtākais? Tas, ka cilvēki domā, ka viņi joko pat tad, kad ir absolūti nopietni. Elēnu šis lāsts pavada visu viņas dzīvi un ļoti šaubos, ka pienāks diena, kad viņas teiktais tiks uztverts absolūti nopietni. Viņas grāmatā Seriously… I’m Kidding, kas tika izdota 2011. gadā, runāts par diezgan nopietnām lietām, kas pasniegtas humoristiskā mērcē, kurai netrūkst arī liela deva sirsnības.

Jau pašā grāmatas sākumā lasītājs tiek brīdināts, ka grāmatā nebūs nekas par Elēnas romānu ar aktieri Havjeru Bardemu, nesen atklāto pusmāsu un nopludināto seksa ierakstu. Protams, tā ir tikai tāda muļķošanās, jo nekas no tā visa nav noticis, tāpēc jau pašā sākumā lasītājā tiek iedēstīta šaubu sēkla, kas liek domāt, kas grāmatā ir patiesība, bet kas ir Elēnas izdomājums. Lasot šo grāmatu, bieži vien nāksies iegūglēt dažādus faktus, lai pārbaudītu to patiesumu.

Foto: Elēna savā šovā kopā ar aktrisi Emmu Vatsoni

Foto: Elēna savā šovā kopā ar aktrisi Emmu Vatsoni

Lasot nodaļu par Elēnu kā CoverGirl kosmētikas seju, domāju, ka tas ir tikai joks, bet pēc iegūglēšanas pārliecinājos, ka viņa patiešām ir kosmētikas līnijas seja. Un kāds tur brīnums, jo viņa vadījusi Oskaru, Grammy un Emmy balvu pasniegšanas, pati saņēmusi 13 Emmy balvas, 14 People’s Choice Awards balvas, kā arī uzņēmusi pasaulē populārāko selfiju. Jebkurš uzņēmums varētu lepoties ar tik populāru un ietekmīgu sava zīmola seju. Šajā grāmatā Elēna sniedz arī padomus meitenēm, kā būt profesionālām topmodelēm. (Manā skatījumā šī arī ir visuzjautrinošākā grāmatas nodaļa.)

Grāmata ir tikai 241 lappusi gara, tāpēc tās lasīšana nesagādās nekādas grūtības, turklāt nodaļas tajā ir īsas, bet slinkākie var izvēlēties arī audiogrāmatu, kuru ierunājusi pati Elēna Dedženeresa. Ideāla lasāmviela, lai liktu sev uz dzīvi paskatīties caur nenopietnības prizmu.

Noslēgumā divi citāti no grāmatas:

“When you take risks you learn that there will be times when you succeed and there will be times when you fail, and both are equally important.”

“True beauty is not related to what color your hair is or what color your eyes are. True beauty is about who you are as a human being, your principles, your moral compass.”

VĒRTĒJUMS: 7/10

Advertisements

5 comments

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s