Vasarīga lasāmviela ceļojumu faniem


SapnuSala_Cover1Nekad neesmu sapņojis par dzīvi siltajās zemēs, bet labu literatūru par dzīvi un kultūru eksotiskās valstīs nekad neesmu smādējis, jo vienmēr interesējis, kāda tad ir dzīve vidē, kas krasi atšķiras no Latvijā esošās.

Dženiferas Bārklejas biogrāfiskais romāns “Sapņu sala” ir stāsts par dzīvi un mīlestību kādā ļoti saulainā un mierīgā Grieķijas salā, kurā valda bezrūpība, dabas skaistums un cilvēku sirsnība. Pēc tam, kad Dženifera piedzīvo sāpīgu šķiršanos no sava ilggadējā dzīvesbiedra, viņa sāk izvērtēt savas dzīves prioritātes, kā arī nopietni apsver domu par pārcelšanos uz dzīvi Grieķijā. Tomēr Dženiferas ceļš uz laimi nav tas vieglākais, turklāt vienām sirdssāpēm seko nākamās.

Ļoti reti nākas lasīt tādas grāmatas, par kurām visu sakāmo varu izlikt dažās rindkopās – “Sapņu sala” ir viena no šīm nedaudzajām grāmatām. Man simpatizēja saulainās salas apraksts, par spīti tam, ka man ļoti patīk vietas, kurās valda aukstums, lietus, migla, sniegs un vējš, kā arī man patika kārdinošie ēdienu apraksti, tomēr vislielākās problēmas sagādāja stāsta galvenā varone, kas vairāk atgādina kaprīzu skuķi, ne pieaugušu sievieti, kurai nedaudz pāri trīsdesmit.

Stāstījums šķita haotisks un apaudzēts ar dažādām liekām detaļām, kuras stāstījumu dažbrīd padarīja garlaicīgu. Apbrīnojama šķiet arī autores tieksme kāpt uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem uzreiz pēc tam, kad viņa apņēmusies atšķirt kārtējo jauno nodaļu savā dzīvē, kas stipri līdzinās visām iepriekšējām. Man nav tiesību nosodīt kāda cilvēka dzīvesveidu, bet Dženifera Bārkleja ir diezgan kaitinoša grāmatas galvenā varone, pret kuru ir samērā grūti izjust simpātijas. Pieļauju, ka šis darbs varētu patikt daiļā dzimuma pārstāvēm, kuras nesen piedzīvojušas šķiršanos vai vienkārši ilgojas pēc saulainas un mīlestības pielietas vasaras.

VĒRTĒJUMS: 5/10 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s