Sieviete melnā 2: Nāves eņģelis


Foto: filmas plakāts

Foto: filmas plakāts

Ar veiksmīgām šausmu filmām gandrīz vienmēr ir tā, ka pirmajai filmai seko turpinājums arī tad, ja pirmā filma radījusi pabeigtības sajūtu un nepieciešamība pēc turpinājuma nav bijusi. 2012. gadā skatītāju vērtējumam tika nodots 1989. gada filmas The Woman In Black rimeikskurā galveno lomu atveidoja britu aktieris Daniels Redklifs, bet šī gada sākumā uz kinoteātru ekrāniem (diemžēl ne Latvijas) nonāca filmas turpinājums – “Sieviete melnā 2: Nāves eņģelis” (The Woman In Black 2: Angel of Death). 

“Sieviete melnā 2: Nāves eņģelis” darbība norisinās 40 gadus pēc notikumiem, kas baisajā Eel Marsh mājā notika laikā, kad tajā viesojās “Sieviete melnā” filmas galvenais varonis Arturs Kips, kuru 2012. gada filmas versijā atveidoja Poteriādes galvenā zvaigzne Daniels Redklifs. Lai paglābtos no Otrā Pasaules kara šausmām, Eel Marsh ierodas divas sievietes ar bariņu bērnu, kuri viņām jāpasargā no kara posta, tomēr, bēgot no vilka, viņas nonākušas nagos lācim jeb šajā gadījumā Sievietei Melnā, kura šoreiz vēlas, lai mirst bērni, kas ieradušies viņas namā.

Absolūti loģiski būtu bijis, ja filmas turpinājumu veidotu pirmās daļas režisors Džeimss Vatkins, bet ne viss notiek tā, kā vajadzētu, tāpēc otro filmu par mistisko Sievieti Melnā uzņēmās veidot režisors Toms Hārpers, turklāt arī scenārija autori Džeinu Goldmanu nomainīja Džons Krokers. Tā kā otrās filmas darbība norisinās 40 gadus pēc pirmajā filmā atainotajiem notikumiem, tad diezgan loģiski ir arī tas, ka aktieru sastāvs ir pilnībā nomainījies.

Pēdējais, ko šausmu filmās vēlos redzēt, ir mirstoši bērni – esmu liels šausmu filmu fans un ir ļoti maz lietu, kas mani spēj nobiedēt, tomēr mazu bērnu nāves ir pēdējais, ko es vēlos redzēt jebkura žanra filmā. Runājot par filmas sižetu, jāsaka, ka nedaudz tracināja ainas, kurās parādījās melnie caurumi – dažbrīd bija grūti izprast, kāpēc kāds no filmas varoņiem rīkojas tieši tā un ne citādi. Baisu momentu filmā ir maz, tāpēc “Sieviete melnā 2: Nāves eņģelis” tikai nosacīti ir šausmu filma, bet vairāk iederētos zem žanriem: mistērija, trilleris, drāma.

Foto: kadrs no filmas

Foto: kadrs no filmas

Ja runājam par aktieriem, tad jāsaka, ka galvenās sieviešu lomas atveidotāja Fēbe Foksa bija diezgan viduvēja, par bērnu lomu atveidotājiem neko sliktu nevaru teikt – visi bija ļoti dabiski, bet par favorītu noteikti varētu uzskatīt Džeremiju Irvinu, kurš filmā atveido Fēbes Foksas atveidotās varones Īvas sirdsāķīti Hariju. Pēdējo piecu gadu laikā Irvins, kurš pašlaik ir tikai 24 gadus vecs, kino pasaulē sevi pierādījis kā ļoti nopietnu spēlētāju, pretendējot gan uz ļoti nopietnām lomām, gan uz dāmu mīluļa titulu.

Ar skumjām jāatzīst, ka no šīs filmas biju gaidījis daudz vairāk, bet, pēc filmas noskatīšanās, nācās atzīt, ka “Sieviete melnā” ir divu galvas tiesu pārāka par tās turpinājumu. Tieši tāpēc ceru, ka ar šo filmu Sieviete Melnā dosies pelnītā atpūtā. (Filmas noslēgums gan par to neliecināja.) Tomēr, ja būs trešā filma, tad vismaz ceru, ka to veidos Džeimss Vatkins un filmai tiks piešķirts tas klasiskais šausmu kino šarms, kāds valdīja pirmajā filmā.

VĒRTĒJUMS: 5/10

Advertisements

7 comments

  1. Man ļoti patika pirmās filmas noskaņa, taču sižetiski es no tās gaidīju kaut ko vairāk. Šī arī ir manā dienas kārtībā, īpaši, ja Tu saki, ka tā vairāk velk uz trillera pusi – negribas tik daudz baidīties, ka vienkārši dīdīties uz krēsla maliņas.

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s