Grega Dienasgrāmata 9: Garais ceļojums


300x0_grega_dienasgr_9_garais_978-9934-0-5087-9Džefa Kinnija radītā puisēna Grega Heflija piedzīvojumi turpinās un pie mazajiem un ne tik mazajiem latviešu lasītājiem nonākusi jau devītā grāmata par puisēnu, kurš vienmēr iekuļas kutelīgās un diezgan smieklīgās situācijās. 

Esmu ievērojis tendenci, ka katra nākamā šīs sērijas grāmata atspoguļo arvien īsāku posmu no Grega Heflija dzīves, lai tikai pagarinātu šī amizantā puisēna bērnību, jo katram, kurš kaut ko saprot no izdevējdarbības, ir skaidrs, ka Gregs ienes diezgan iespaidīgas naudas summas gan grāmatu izdevniecībām, gan grāmatu autoram Džefam Kinnijam. Kinnija darbi sāk kļūt par komerciālu projektu, tomēr jāatzīst, ka šis projekts ir veiksmīgs un jaunākajā grāmatā “Grega dienasgrāmata 9: Garais ceļojums” joki ir gana gaumīgi, turklāt netrūkst arī dažādu pārpratumu un piedzīvojumu.

Devītajā Grega dienasgrāmatā stāstīts par dažu dienu garu izbraukumu, kuru Grega mamma izplānojusi, iedvesmojoties no žurnāla “Laiks ģimenei”, – šajā ceļojumā dodas visa Grega ģimene un par ceļojuma līdzgaitnieku kļūst arī sivēns. Šajā grāmatā ir situācijas, kuras daudziem lasītājiem noteikti nešķitīs svešas: piemēram, hoteļa meklēšana, negribētu dāvanu saņemšana, kaitinoši radinieki, nedienas akvaparkā, atslēgu nozaudēšana un daudz kas cits. Tāpat kā iepriekšējās grāmatās par Gregu, arī šajā man ļoti patika ģimenes vienīgā dāma – mamma, kuras pareizībā un vēlmē būt ideālai mammai ir kaut kas patiešām amizants un brīžiem tik pārspīlēts, ka izvilina patiesus smieklus.

Foto: autors Džefs Kinnijs

Foto: autors Džefs Kinnijs

Grega dienasgrāmatās ir kaut kas patiešām īpašs, jo Kinnija darbus cenšas atdarināt daudzi bērnu literatūras autori (jāatzīst, ka viņi to dara neveiksmīgi un neoriģināli) un viņa radītos darbus lasa visu vecumu cilvēki, arī tādi, kas apgalvo, ka grāmatas nelasa. Protams, ir skolas, kurās skolotāji grib aizliegt saviem audzēkņiem lasīt Kinnija darbus, tomēr vajadzētu ņemt vērā, ka jebkuras grāmatas lasīšana ir labāka nekā grāmatu nelasīšana. Kinnijs bērniem pierāda, ka grāmatu lasīšana var būt aizraujoša un jautra, turklāt, kas zina – varbūt Grega fani pēc gadiem desmit vai divdesmit ķersies pie klasiķu darbiem un tas tā notiks, pateicoties Kinnijam, kurš viņus bērnībā būs ievedis aizraujošajā literatūras pasaulē.

Pieļauju, ka Gregs Heflijs kļūs par izdevējdarbības Pīteru Penu un nenovecos tik ilgi, kamēr vien spēs nodrošināt izdevējiem un grāmatu autoram regulārus un iespaidīgus ienākumus. Tomēr, kamēr saturs ir baudāms, man pret Grega mūžīgo jaunību nav nekādu pretenziju.

VĒRTĒJUMS: 8/10

Advertisements

3 comments

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s