Tas seko Tev


small_b6a3975fecd0aa27e5f287f3fcaccc0e-itfollowsKas gan traks var notikt naktī, kad iegūsti savu pirmo seksuālo pieredzi? Protams, ir neziņa, neveikli un pazemojoši mirkļi, meitenēm sāpes, bet retākos gadījumos meitene paliek stāvoklī vai iegūst kādu seksuāli transmisīvo slimību, ja netiek lietota izsargāšanās. Amerikāņu režisors Deivids Roberts Mičels savā filmā “Tas seko Tev” (It Follows) piedāvā skatītājiem daudz baisāku vīziju par to, kā var beigties intīms sakars ar svešinieku. 

Deviņpadsmit gadu vecumā Džeja (Maika Monro) iegūst savu pirmo seksuālo pieredzi un, lai arī sākotnēji viss šķiet diezgan skaisti un pat romantiski, pēc seksa seko baiss atklājums – viņas nesen iepazītais draugs, kurš melojis par savu identitāti, nodevis meitenei baisu stafeti, kuru pārņemot, jābēg no slepkavas, kas lēni tuvojas, vai arī jāpārguļ ar kādu citu, lai nodotu stafetes kociņu tālāk. Šķiet vienkārši – pārguli ar kādu un aizmirsti par mistisko spēku, kuru spēj redzēt tikai šajā savdabīgajā spēlē iesaistītie dalībnieki, tomēr viss nav tik vienkārši, jo, ja mistiskais spēks nogalina cilvēku, kuram esi nodevis stafeti, tas atkal sāk sekot tev līdz brīdim, kamēr tu nodod stafeti kādam citam.

Filmā īpaši baisa šķiet maniere, kādā mistiskais spēks seko saviem upuriem – tas pēkšņi neizlec no pažobeles vai pagultes, bet gan vienkārši zombijiskā manierē tuvojas savam upurim, neielaižoties sarunās un nepamatojot to, kāpēc tam savu upuru nogalināšana šķiet tik svarīga. Man personīgi nedaudz pietrūka stāsta par to, kā šī stafete sākusies, bet, manuprāt, tas ir materiāls filmas turpinājumam.

Foto: kadrs no filmas

Foto: kadrs no filmas

Vizuāli filma ir gaumīga, bet lielākos komplimentus no manas puses noteikti pelnījis skaņu celiņa autors Ričs Vrīlands, kurš ar savu skaņdarbu palīdzību filmai piešķīris īpašu un savdabīgu atmosfēru, liekot skatītājam domāt par old school šausmu filmām. Grūti iedomāties, kāda būtu šī filma bez Vrīlanda ieguldījuma, jo komponists paveicis patiešām izcilu darbu.

Ņemot vērā, ka “Tas seko Tev” ir tikai otrā šī režisora veidotā pilnmetrāžas filma, jāsaka, ka Mičelam patiešām ir ķēriens, jo tā ir finansiāli veiksmīga, turklāt arī saturiski ir veidota tā, ka varētu patikt ļoti lielai šausmu žanra cienītāju daļai. Personīgi man “Tas seko Tev” šķiet pagaidām labākā no šogad redzētajām šausmu filmām.

Iespējams, šī filma liks meitenēm (un, iespējams, arī puišiem) padomāt, pirms ielaišanās vienas nakts sakaros, jo reizēm šādu sakaru sekas cilvēkam var sekot visu viņa atlikušo dzīvi. Un te vairs nav runa par mistiskiem spēkiem.

VĒRTĒJUMS: 8/10 

Advertisements

8 comments

  1. Neesmu šausmu filmu cienītāja un, ja arī piespiežu sevi kādu skatīties, tad nereti man patiešām ir grūti aizmigt, pārdomājot materiālu, taču šis izklausās pēc kaut kā interesanta un vēl nebijuša. Arī ne pārlieku klišejiska. Ja tā būtu grāmata, es to noteikti iekļautu savā Must-Read listā, tagad nespeju saprast, vai varētu noskatīties, netraumējot savu nervu sistēmu. 😀

    Publicējis 1 person

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s