“Astrāls: Sākums”/Insidious: Chapter 3


Filmas plakāts

Filmas plakāts

Katram stāstam ir savs sākums, tieši tāpēc “Astrāla” (Insidious) filmu veidotāji piedāvā jau trešo šīs sērijas filmu – prīkvelu “Astrāls: Sākums” (Insidious: Chapter 3), kuras darbība notiek vairākus gadus pirms Lambertu ģimenes lietas.

Pirmajām divām “Astrāla” sērijas filmām Lī Vonels bija tikai scenārija autors, bet nu viņš pilnībā ņēmis vadības grožus savās rokās un pie “Astrāls: Sākums” veidošanas strādājis gan kā scenārija autors, gan kā režisors. Turklāt tas vēl nav viss – viņš šajā filmā piedalās arī kā aktieris, atveidojot vienu no diviem spoku medniekiem. Manuprāt, šāda kombinācija nav pārāk daudzsološa – protams, ja vien tu neesi Vudijs Alens vai Ksavjē Dolans.

Filmas galvenā varone Kvina Brenere (Stefānija Skota) ierodas pie talantīgās ekstrasenses Elisas Raineres (Līna Šeja), lai sazinātos ar savu mirušo māti, kura, pēc Kvinas domām, mēģina ar viņu nodibināt kontaktu. Vecā ekstrasense nelabprātīgi piekrīt meitenei palīdzēt, bet seanss nenorit tik gludi, kā cerēts, tāpēc nolemj meitenei atteikt turpmāku palīdzības sniegšanu un uz atvadām piekodina pārtraukt centienus sazināties ar mirušo māti. Tomēr durvis uz viņsauli ir atvērtas un baisas parādības turpina piemeklēt Kvinu, sākumā padarot viņu par ceļu satiksmes negadījuma upuri, bet vēlāk par paranormālo parādību upuri. Ir skaidrs, ka tā nav Kvinas māte, kas mēģina ar meiteni sazināties…

Foto: kadrs no filmas

Foto: kadrs no filmas

Trešās filmas uzbūve ar neko daudz neatšķiras no pirmo divu filmu uzbūves, tāpēc ar neko jaunu tā nepārsteidz. Iespējams, tieši tāpēc trešā “Astrāla” sērijas filma šķiet saturiski vājākā. Tā ir gluži kā trešo reizi sildīta zupa – it kā ir laba, bet tajā pat laikā jau divreiz baudīta, tāpēc nesniedz jaunas garšas un esošās kļuvušas neizteiksmīgākas un apnicīgas. Manuprāt režisoram vajadzēja rakt dziļāk, pamatojot ļauno garu darbību – protams, var izlīdzēties ar skaidrojumu, ka ļaunie ir ļauni tāpēc, ka viņi vienkārši tādi ir, bet uz mani tas īsti nenostrādāja. Nedaudz apnicīgs šķita arī nodeldētais skatītāju biedēšanas paņēmiens ar ekrānā pēkšņi izlecošiem mošķiem – jā, tie momenti lika nedaudz satrūkties, bet miegu naktī nelaupīja.

Filmas pērle pavisam noteikti ir aktrise Līna Šeja, kura skatītājos rada līdzpārdzīvojumu, piešķirot šim stāstam nedaudz dziļāku jēgu un diezgan lielu sirsnības devu. Pateicoties viņas sniegumam, nenožēloju, ka veltīju laiku šai filmai.

VĒRTĒJUMS: 5/10

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s