Latviešu vlogi, kuriem vērts pievērst uzmanību


Foto: Little Visuals

Foto: Little Visuals

Blogāre Latvijā attīstījusies ļoti veiksmīgi un ir ļoti daudz blogeru, kas savu hobiju pārcēluši jaunā kvalitātes līmenī, liekot saprast, ka blogošana nav tāda niekošanās vien, jo reizēm pat viens vienīgs bloga ieraksts spēj piesaistīt plašu sabiedrības uzmanību kādai konkrētai problēmai. Kamēr blogārē viss ir skaisti, tikmēr vlogārē ne tik ļoti. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka Latvijā nav skatīšanās vērtu vlogu – to vienkārši nav tik daudz kā labu blogu, bet tas tikai tāpēc, ka vlogi Latvijā parādījās krietnu laiciņu pēc blogiem, turklāt vloga veidošanai nepieciešama tehnika un vismaz elementāras prasmes video apstrādē. Kuri tad ir Latvijas vlogeri, kuriem būtu vērts pievērst uzmanību?

Foto: Kadrs no BizBony intervijas radio PieciLV.

Foto: Kadrs no BizBony intervijas radio PieciLV.

Biz Bony – Šajā YouTube kanālā saimnieko jaunietis Uldis Greters, kurš ar vlogošanu nodarbojas jau kopš 2011. gada beigām. Viņa kanālā atrodami challenge (izaicinājumu) video, kādus parasti veido vlogeri visā pasaulē, gameplay video, kas noteikti patiks spēļu faniem, kā arī dažādi dienasgrāmatas tipa video, kas pasniegti ar veselīgu humora devu. Pavērojot pirmos Biz Bony vloga video, jāsaka, ka izaugsme ir jūtama, vēl ir kur pilnveidoties, bet vlogs pavisam noteikti ir daudzsološs.

Foto: Kadrs no Pigments TV parodij-video par raidījumu

Foto: Kadrs no Pigments TV parodij-video par raidījumu “Dzīves krustcelēs”.

Pigments TV –  Šajā YouTube kanālā saimnieko trīs jaunieši – Nauris Juris, Ričards un Krišjānis, kuri patīkami izceļas ar oriģinalitāti un patiešām ļoti gaumīgu humoru. Pigments TV kanālā pieejamas dažādas televīzijas raidījumu un televeikala reklāmu parodijas, kā arī uzjautrinoši video ar padomiem dažādām dzīves situācijām. Uz šo puišu veikumu lieliski var attiecināt slaveno teicienu “mazāk ir vairāk”, jo līdz jauna video publicēšanai jāgaida ilgi, bet katrs no tiem ir gaidīšanas vērts.

Foto: Kadrs no Reiņa vloga video.

Foto: Kadrs no Reiņa vloga video.

Reinis Vilnis BaltiņšReini daudzi noteikti atpazīst, pateicoties uzjautrinošajiem Vine sešu sekunžu video, bet samērā nesen viņš sācis veidot vlogu, kurā video ir daudz garāki. Skatoties Reiņa veidotos video, uzreiz var redzēt, ka video veidošana viņam nav sveša – vizuāli kvalitatīvi, gaumīgi, turklāt video materiāli vienmēr tiek papildināti ar lielisku mūziku. Ceru, ka iesāktais tiks turpināts, jo pagaidām šis vlogs ir ļoti daudzsološs.

Foto: Kadrs no Katrīnas vloga video.

Foto: Kadrs no Katrīnas vloga video.

Katrīna KareleĻoti simpātiska jauniete, kuras izskatu (meitene ir līdzīga modelei Kendalai Dženerei) noteikti novērtēs puiši, bet Katrīnas vlogu video saturs ir vairāk piemērots daiļā dzimuma auditorijai. Meitenes veidotie video ir vizuāli kvalitatīvi un tajos tiek apspriestas dažādas tēmas – iepirkšanās, kosmētika, mājdzīvnieki, ēdiens, hennas tetovējumi un daudz kas cits. Pieļauju, ka ar laiku Katrīnas skatītāju auditorija tikai pletīsies plašumā un arī profesionāli viņa augs un pilnveidosies.

Foto: Kadrs no Sindijas Lo vloga video.

Foto: Kadrs no Sindijas Lo vloga video.

Sindija LoPar šīs vlogeres eksistenci uzzināju, kad mikroblogu vietnē Twitter lasīju negatīvas atsauksmes par viņu, tāpēc nolēmu noskatīties dažus viņas vloga video, lai saprastu, kāpēc tiek izlieta žults. Neko negatīvu gan neatradu – gados jaunās meitenes YouTube kanālam ir vairāk nekā 22 000 abonentu un šis skaitlis turpina augt, kas, manuprāt, ir galvenais iemesls, kāpēc ir cilvēki, kas pār viņu vēlas izgāzt negāciju jūru. Neietilpstu Sindijas Lo vloga mērķauditorijā, tomēr jāatzīst, ka meitene ir talantīga, sirsnīga un sakarīgi domājoša, tāpēc vecākiem nevajadzētu satraukties, ja viņu bērns skatās Sindijas Lo vloga video, jo reizēm tie ir arī pamācoši. Ceru, ka meitene turpinās vlogot un ir pārliecība, ka tad, ja viņa turpinās iesākto, pēc kādiem 5 gadiem viņa šajā jomā būs sasniegusi vērā ņemamus panākumus.

Un kādus latviešu vlogus zini un skaties tu?

Advertisements

One comment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s