Vils Greisons, Vils Greisons


9200000003760743Vai esi kādreiz domājis par to, cik dīvaini un reizē aizraujoši būtu satikt cilvēku, kuram ir tieši tāds pats vārds un uzvārds kā tev? Šo tēmu savā romānā Will Grayson, Will Grayson apspēlējuši rakstnieki Deivids Levitāns un Džons Grīns. 

Ideja par šādu grāmatu radās Deividam Levitānam, jo vienu no rakstnieka labākajiem draugiem sauc Deivids Leventāls – uzvārdi abiem nav vienādi, tomēr pietiekami līdzīgi, lai spētu radīt dažādus pārpratumus. Laikos, kad rakstnieks un Leventāls studēja Brauna Universitātē, vienādie vārdi un līdzīgie uzvārdi garantēja biežu otram paredzēto sūtījumu saņemšanu, kā arī uzslavas par panākumiem, kurus patiesībā guvis otrs Deivids.

Džona Grīna radītais Vils Greisons saimnieko nepāra skaitļu nodaļās un viņš ir vidusmēra puisis, kurš īsti nezina, ko no dzīves vēlas, turklāt viņa labākais draugs ir skolas bagātākais, milzīgākais un gejiskākais puisis Tainijs Kūpers, kurš atgādina Hagrida, Džūdijas Gārlendas, Teilores Sviftas un Ellas Vudas (filmas “Gudrā blondīne” galvenā varone) krustojumu. Tainijs Kūpers ir, manuprāt, literatūras vēsturē kaitinošākais varonis, tāpēc mani sarūgtināja tas, ka Grīns un Levitāns atvēlējuši šim labsirdīgajam, bet muļķīgajam milzim tik būtisku lomu šajā darbā.

Foto: no kreisās – Deivids Levitāns un Džons Grīns

Foto: no kreisās – Deivids Levitāns un Džons Grīns

Deivida Levitāna radītais Vils Greisons saimnieko pāra skaitļu nodaļās un viņš ir depresīvs jaunietis, kura dzīvē nav pārāk daudz prieka, ja neskaita ikdienišķo sarakstīšanos internetā ar kādu mistisku puisi vārdā Īzaks. Vila dzīve ir nonākusi posmā, kad depresija ir pārvarēta, bet laime vēl nav sākusies – ir tikai savāds tukšums, neziņa un ārsta izrakstīto medikamentu notrulinātas emocijas.

Abi šie varoņi dzīvo savas šķietami garlaicīgās un pelēcīgās dzīves, kad viņi pavisam nejauši tiekas kādā Čikāgas intīmpreču veikalā – pirmais Vils tur ieradies, lai nosistu laiku, kamēr viņa draugi apmeklē kādu koncertu, bet otrs Vils tur ieradies, lai satiktu savu internetā iepazīto draugu. Tā sākas piedzīvojums, kura centrā ir Tainijs Kūpers un viņa lielais, gejiskais mūzikls.

Grāmatu iegādājos tāpēc, ka uz tās bija Džona Grīna vārds, bet biju patīkami pārsteigts par Deivida Levitāna nodaļām, jo tieši viņa rakstītais uzrunāja – viņa nodaļās bija iekļautas reālas jauniešu problēmas, turklāt Levitāna rakstītajā ir saturisks dziļums un arī nedaudz depresīva noskaņa, kas man simpatizēja. Arī Grīna radītais Vils, manuprāt, ir ļoti veiksmīgs literārais tēls, tomēr es laikam nespēšu piedot rakstniekam to, ka viņš radījis Tainiju Kūperu. Saprotu, ka Tainijs ir šī romāna līme, tomēr viņa loma šajā stāstā ir pārspīlēta – viņš ir kā pārlieku liels cukura daudzums ļoti labā tējā, kas padara dzērienu nebaudāmu un nedaudz šķebinošu.

Grāmatas valoda ir diezgan vienkārša, turklāt notikumi rit raiti, tāpēc Will Grayson, Will Grayson lasīšana būs piemērota arī tiem, kuru angļu valodas prasmes nav tajā labākajā līmenī.

VĒRTĒJUMS: 6/10

Advertisements

One comment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s