Kliedziens turpinās


kliedz2013. gadā pirmizrādi piedzīvoja divi seriāli, kuru galvenie varoņi ir sērijveida slepkavas – Hannibal, kurā stāstīts par inteliģento gardēdi Hanibālu Lekteru, un Bates Motel, kurā stāstīts par šizofrēnisko mammas puisīti Normanu Beitsu. Ir 2015. gads un vēl kāda ikoniska šausmu filma ir pārtapusi seriālā – šoreiz pienākusi kārta “Kliedzienam” (Scream). 

30. jūnija vakarā televīzijas kanāls MTV demonstrēja pirmo seriāla Scream sēriju, kurā par spocīgajā maskā tērptā sērijveida slepkavas upuriem kļuva jau divi no seriāla varoņiem. Spriežot pēc īsā ieskata seriāla otrajā sērijā, šķiet, ka neviena sērija neiztiks bez upuriem, tāpēc atliek cerēt, ka līdz pirmās sezonas noslēgumam kāds no varoņiem būs izdzīvojis.

Stāsts sākas ar to, ka kāds nofilmē, kā maigojas divas meitenes (Odrija (Beksa Teilore-Klausa) un Reičela (Sosija Beikona)), un publicē šo video internetā, tādējādi padarot Odrijas dzīvi vidusskolā par nelielu elli. Neilgi pēc tam tiek nogalināta Nina (Bella Torna) un viņas puisis Tailers (Makss Loids Džounss), kuri piedalījušies šī skandalozā video filmēšanā, tādējādi radot aizdomas, ka slepkavības motīvs varētu būt atriebība.

Jāsaka, ka seriāls ar neko jaunu nepārsteidz, kā arī tā formāts un pasniegšanas stils ir televīzijas kanālam MTV ļoti raksturīgs – intrigas, skaisti jaunieši, viegli sagremojams saturs, spraiga darbība un cīņa par savu vietu nežēlīgajā vidusskolas jauniešu pasaulē. Manuprāt, sākot skatīties šo seriālu, neviens neko ģeniālu vispār negaida, jo Scream galvenais mērķis ir izklaidēt skatītāju, noturot viņa uzmanību no pirmās līdz pēdējai seriāla minūtei. Par spīti tam, ka seriāls skatītājam nesniedz neko jaunu, jāatzīst, ka tas ir pietiekami saistošs un intrigām caurvīts, lai būtu vēlme to skatīties pēc nogurdinošas darbadienas. Viegla satura izklaide, kas nepieprasa īpaši aktīvu domāšanu.

Foto: vadošie seriāla aktieri

Foto: vadošie seriāla aktieri

Seriāla slepkava nedaudz atšķiras no filmas slepkavas, jo seriāla veidotāji nolēmuši viņam (vai viņai?) piešķirt jaunu sejas masku, kas ir baisāka nekā filmās redzamā, kā arī seriāla slepkavu apvij kāda leģenda par Brendonu Džeimsu – puisi ar kroplīgu seju, kurš iemīlējās populārā meitenē vārdā Deizija, bet, piedzīvojis viņas draugu izsmieklu, nolēma atriebties, nogalinot viņus. Stāsts beidzas ar to, ka Deizija paliek dzīva, bet Brendons Džeimss mirst. Vismaz tā visi domā līdz brīdim, kad Deizija, kura pēc šiem notikumiem slēpusi savu identitāti, saņem sūtījumu ar īstu, asiņainu sirdi.

Foto: jaunā slepkavas maska

Foto: jaunā slepkavas maska

Manā bērnībā Scream filmas bija ļoti populāras, tāpēc seriāla pirmizrāde šķita tāda kā atgriešanās bērnībā, kad slepkava spocīgajā maskā lika uz ķermeņa izsprāgt zosādai. Tomēr ļoti šaubos, ka tagad, kad esmu divdesmit piecus gadus vecs, seriāls spēs manī radīt līdzīgas emocijas.

Par seriāla aktieriem neko daudz pateikt nevaru – vairums ir viduvēji, bet daļa no aktieriem ir diezgan vāji. Pie favorītiem noteikti varu pieskaitīt Odrijas atveidotāju Beksu Teilori-Klausu un Noasa atveidotāju Džonu Karnu, bet vājākās aktrises titulu bez jebkādām šaubām vēlētos piešķirt Brūkas lomas atveidotājai Karlsonai Jangai, kura man atgādina aktrisi Kristīnu Čenovetu.

Ir skaidrs viens – ūdens šajā seriālā tiks saduļķots tik spēcīgi, ka katram varonim būs gan motīvs, gan alibi, tāpēc noteikti būs pietiekami interesanti, lai katra nākamā seriāla sērija tiktu gaidīta ar nepacietību.

VĒRTĒJUMS: 5,5/10 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s