Patiess stāsts


Foto: Filmas plakāts

Foto: Filmas plakāts

Apskatot aktiera Džeimsa Franko lapu vietnē IMDb, rodas sajūta, ka viņa dzīve sastāv tikai no vienas vienīgas filmēšanās, jo gaidāmo filmu, seriālu un animācijas filmu saraksts, kuru tapšanā piedalās šis aktieris, ir gana garš. Šogad skatītāju vērtējumam tika nodota režisora Rūperta Gūlda veidotā filma True Story, kurā Džeimss Franko atveido cilvēku, kas nogalinājis savu ģimeni. 

Filmas pamatā ir patiess stāsts par The New York Times žurnālistu Maiklu Finkelu (Džona Hils) un četrās slepkavībās apsūdzēto Kristianu Longo (Džeimss Franko), kuru savstarpējo attiecību attīstības dzinuļi diez vai atbilst augstām morāles un ētikas normām.

Filmas sākumā tiek ieskicēts veiksmīga un talantīga žurnālista portrets – Maikla raksti regulāri nonāk uz The New York Times Magazine pirmās lapas, kolēģi viņu ciena, viņa draudzene Džila (Felisitija Džounsa) viņu mīl un atbalsta, bet rakstu varoņi viņam uzticas. Tomēr tad šis skaistais, bet trauslais ziepju burbulis plīst, jo Maikls pieļauj pētnieciskās žurnālistikas nāves grēku – viņš nepārbauda faktus. Šī kļūda jaunajam vīrietim maksā darba vietu prestižajā laikrakstā, turklāt samērā ātri pēc atlaišanas viņš saprot, ka zaudējis arī potenciālo darba devēju un lasītāju uzticību, kas ir vēl smagāks trieciens, jo nozīmē karjeras beigas. Tad Maikls uzzina, ka kāds cilvēks, kurš nogalinājis savu sievu un trīs bērnus, uzdevies par Maiklu Finkelu. Lai arī kā Maikls grib to noliegt, slepkavas fanātiskā pieķeršanās viņam glaimo, turklāt sabiedrības nīstajā slepkavā viņš saskata iespēju atgriezties žurnālistikas apritē ar ekskluzīvu stāstu, tādējādi atgūstot zaudēto lasītāju uzticību.

Foto: Kadrs no filmas

Foto: Kadrs no filmas

Maikls, kurš vienmēr bijis taisnības cīnītājs, lieliski apzinās, ka Kristians, visticamāk, noslepkavojis savu ģimeni, tomēr vēlas ticēt, ka stāsts ir daudz dziļāks un viņa darbu fans ticis nepatiesi apsūdzēts. Rakt dziļāk – tas ir žurnālista uzdevums, bet ko tad, ja viss, ko nepieciešams redzēt, jau pašā sākumā atradies virspusē un nekā dziļāka stāstā nekad nav bijis?!

Skatoties filmu, rodas jautājums, pēc kā tad īsti Maikls tiecas: taisnības vai savas godkāres apmierināšanas? Spriežot pēc tā, cik ļoti viņš cer, ka Kristians tomēr izrādīsies kaut vai tikai daļēji nevainīgs noziegumos, kuros apsūdzēts, otrais variants ir tuvāk patiesībai.

Foto: Īstā Longo ģimene

Foto: Īstā Longo ģimene

Jūtams, ka scenārija autori nav bijuši uzdevuma augstumos, jo ir šādi tādi robi sižetā, uz kuriem vēl varētu pievērt acis, tomēr mazo kļūdu ignorēšana nemaina faktu, ka filma nedaudz garlaiko un liek vilties. Vadošie aktieri ir uzdevuma augstumos, tomēr viņu atveidotie varoņi simpātijas neraisa – Maikls ir oportūnists, kas pārdevis savus kādreizējos ideālus, Kristians ir manipulatīvs un harismātisks noziedznieks, kura pastrādātie darbi izraisa riebumu, bet Džila… izskatās, ka viņai viss pa lielam ir vienalga. Lai arī Džeimss Franko ir viens no maniem favorītiem kino pasaulē, jāatzīst, ka šī ne tuvu nav viņa labākā loma – iespējams, pie vainas saspringtais darba grafiks un pārāk liels apgūstamo lomu skaits samērā īsā laika periodā.

Filma ir remdena – no drāmas un trillera, kas notika īstajā dzīvē, uz ekrāniem nonācis emocionāli diezgan atdzisis materiāls. No ļoti saistoša un intriģējoša stāsta sanākusi stipri viduvēja filma, tomēr nevarētu teikt, ka nožēloju tās skatīšanos.

VĒRTĒJUMS: 6/10

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s