Grāmatu pirmās rindas


tumblr_lxbdesbml81qfet8co1_1280

Iedvesmojoties no Huffington Post raksta, dzejniece Inga Pizāne-Dilba ir uzsākusi rakstu stafeti literatūras blogeriem (un ne tikai), kuras noteikumi ir šādi: “(…) pirmo rindu pētīšana varētu būt diezgan aizraujoša, tāpēc (iz)aicinu arī pārējos grāmatu blogerus, grāmatu rakstītājus vai vienkārši grāmatu mīļotājus izvēlēties 5 pirmās rindas no grāmatām, ko šobrīd lasāt vai nesen izlasījāt un publicēt tās savos blogos vai soc. portālos.” Tā kā stafetes kociņš jau pašā stafetes sākumā ir nonācis pie manis, tad padalīšos ar pirmajiem teikumiem no 5 grāmatām, kuras šovasar esmu lasījis. 

“If you really want to hear about it, the first thing you’ll probably want to know is where I was born, and what my lousy childhood was like, and how my parents were occupied and all before they had me, and all that David Copperfield kind of crap, but I don’t feel like going into it, if you want to know the truth.” – J. D. Salinger, The Catcher in the Rye 

“When I was little, my dad used to tell me, “Will, you can pick your friends, and you can pick your nose, but you can’t pick your friend’s nose.” – John Green and David Levithan, Will Grayson, Will Grayson

“Emorijs Bleins no mātes bija mantojis visu, tikai ne tās dažas grūti nosakāmās īpašības, kuru dēļ viņš vispār bija ko vērts”.  – F. S. Ficdžeralds, “Šaipus paradīzes”

“Manas dzīves garākā diena sākās gausi.” – Džons Grīns, “Papīra pilsētas” 

“Later! The word, the voice, the attitude.” – André Aciman, Call Me by Your Name

Kā jau varat noprast pēc citātiem, šogad esmu pievērsies klasikai, darbiem angļu valodā, kā arī jauniešu literatūrai, jo šī gada sākumā nolēmu, ka vēlos uzlabot savas angļu valodas zināšanas, kā arī beidzot nolēmu pievērsties klasiskās literatūras iepazīšanai.

Manuprāt, grāmatas pirmais teikums ir ārkārtīgi svarīgs, jo rada pirmo iespaidu un intrigu par literāro darbu, tāpēc ne vienam vien rakstniekam tieši pirmo teikumu jaunai grāmatai uzrakstīt ir visgrūtāk.

Tālāk stafetes kociņu nododu Lāsmai un Tējtasītei.

Advertisements

4 comments

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s