Nopirkt dzīvi


selflessRežisora Tarsema Singa jaunākā filma “Ne/Sevī” (Self/Less) piedāvā skatītājiem iepazīt pasauli, kurā par naudu iespējams nopirkt visu – arī cita cilvēka ķermeni, kad paša ķermenis kļuvis neārstējami slims. 

Filmas galvenais varonis Deimians (Bens Kingslijs) ir neprātīgi bagāts un veiksmīgs nekustamo īpašumu mākleris, kuram nauda nav problēma, tomēr vēzis nedala cilvēkus bagātajos un nabagajos, tāpēc arī Deimianam nākas ar šo slimību cīnīties un sadzīvot tieši tāpat, kā jebkuram cilvēkam. Tad pie apvāršņa parādās iespēja sākt jaunu dzīvi bez vēža kā citam cilvēkam – vārda vistiešākajā nozīmē. Jauniegūtais ķermenis (Raiens Reinolds) sākumā šķiet kā Dieva dāvana, jo sniedz iespējas, kuras Deimians varēja baudīt tikai jaunībā, turklāt tagad viņam ir ne tikai jaunība, bet arī pieredze un milzu bagātība. Šķiet, ko gan vairāk cilvēks var vēlēties, bet tad sākas blakusparādības un uzliesmo atmiņas no dzīves, kuru dzīvojis iepriekšējais ķermeņa īpašnieks, un Deimians saprot, ka viņš iesaistīts netīrā spēlē, kurā cilvēka ķermenis un dzīvība ir tikai prece.

Skatoties filmas traileri, uz brīdi pavīdēja mazs cerības stariņš, ka šī varētu būt zinātniskās fantastikas filma ar svaigām vēsmām, tomēr pēc filmas noskatīšanās nācās atzīt, ka šī ir diezgan viduvēja spriedzes filma ar daudzām banalitātēm, klišejām un diezgan paredzamu sižetu. Protams, nebija arī tā, ka “Ne/Sevī” mani garlaikotu, jo, lai arī cik pavirši būtu strādājuši scenāristi un režisors, filma ir izklaidējoša un arī dažas morāles drupačas tajā visā var salasīt.

ryan-reynolds-selfless

Foto: kadrs no filmas

Aktieru veikums, manuprāt, piedeva garšu šai diezgan bezgaršīgajai filmai, kas sižetiski atgādina kādreiz baudītu ēdienu, kurš atkārtoti uzsildīts mikroviļņu krāsnī un pasniegts viesiem. Bens Kingslijs, Raiens Reinolds, Viktors Gārbers un Natālija Martinesa ir iemesli, kāpēc šo filmu vispār ir vērts skatīties.

Kārtējā Holivudas filma – tā īsumā varētu raksturot “Ne/Sevī”. Jāatzīst, ka man nedaudz žēl, ka šai idejai klāt neķērās talantīgāks režisors un scenārija autori, jo filmas sižets šķita daudzsološs, bet tas tika sabojāts ar daudzreiz izmantotiem risinājumiem un ārkārtīgi viegli paredzamiem sižeta pagriezieniem.

VĒRTĒJUMS: 5,5/10

Advertisements

8 comments

 1. Man patika ideja, man patika spriedze, un tas, ka filmas laikā negarlaikojos. Bet kopējais iespaids varēja būt daudz, daudz labāks. Man šķiet, ka šobrīd piedāvājumā ir visai daudz zinātniskās fantastikas. Lai šāda filma mūsdienās izceltos uz pārējo fona, manuprāt, tai nepieciešams kaut kas dziļāks.

  Like

  1. Man arī ideja ārkārtīgi patika, tāpēc arī nolēmu filmu noskatīties, kaut gan neesmu pārāk liels zinātniskās fantastikas fans. Piekrītu, ka nepieciešams kas dziļāks – jau nākamgad ap šo pašu laiku lielākā daļa kino mīļotāju vispār būs aizmirsuši, ka šāda filma vispār ir bijusi .

   Like

 2. B kategorijas filma, līdz ar to no tās nekas īpašs netika gaidīts. Ideja laba, kas arī bija par iemeslu, kāpēc tā tika apmeklēta un kāpēc vispār parādījās kinoteatros. Sižets pats par sevi ļoti vājš un labi zināms no citām līdzīga žanra filmāma, beigas bija paredzamas noskatoties pirmo filmas pusi. Aktieru spēlē galvenais aktieris Rajens Reinolds neko īpašu neparādīja, viņam neizdevās atklāt galvenā varoņa emocionālo pasauli un pārdzīvojumus. Viktors Garbers gan nospēlēja labi un arī Bena Kingsleja spēle radīja pozitīvu iespaidu. Kopumā filmu varētu vērtēt kā 4/10, savukārt IMDB raitings ir krietni pārvērtēts. Iespējams pa TV šādu filmu var noskatīties, bet tērēt naudu kino biļetei noteikti nav vērts.

  Like

  1. Vienmēr, kad skatos šādas filmas, saprotu, kāpēc priekšroku dodu festivālu kino.
   Man Reinoldss šajā filmā patika, kaut gan lieliski apzinos, ka nekāds izcilais aktieris viņš nav.
   Tieši tā – skatīties pa TV ko šādu būtu absolūti Ok, bet tērēt naudu, lai skatītos šo kino, gan labāk nevajadzētu.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s