8 iemesli, kāpēc lasīt Harija Potera sāgu


Nesen BuzzFeed portālā tika publicēts raksts par to, kādi izteikumi no Poteriādes fanu puses visvairāk kaitina cilvēkus, kas nav šīs burvju sāgas fani. Protams, šis raksts nedaudz aizskāra kādu Mugglenet portāla autori, tāpēc Poteriādes fanu vietnē tika publicēts raksts ar iemesliem, kāpēc Dž. K. Roulingas radītās grāmatas par burvju puisēnu tomēr vajadzētu izlasīt katram. 

  1. Tas ir kas vairāk par stāstu par burvjiem un raganām. Grāmatu sērija sniedz noderīgas mācības par draudzību, mīlestību, drosmi, cilvēku dabu un daudzām citām lietām. Poteriādes sāga iedvesmojusi daudzus cilvēkus visā pasaulē sākt strādāt pie saviem literārajiem darbiem, kā arī turpināt studēt, lai bagātinātu savas zināšanas. Arī pati raksta autore atzīst, ka tieši grāmatas par Hariju Poteru bija iemesls, kāpēc viņa nolēma koledžā padziļināti studēt angļu valodu.
  2. Tu vari aizbēgt no realitātes un paviesoties burvju pasaulē. Ja ir vēlme atslēgties no ikdienas rūpēm, lai dotos aizraujošā piedzīvojumā, šīs grāmatas būs īstā lasāmviela.
  3. Tas nav mīlas stāsts. Jā, neliela romantika grāmatās ir, bet mīlestība nav centrālais temats un tā arī nav darbības virzītājs.
  4. Sievietēm šajā sāgā ir paredzēts kas vairāk par iemīlēšanos un būšanu seksīgām vai bezpalīdzīgām. Poteriādes sāgā sievietes ir izglītotas, spēcīgas, iedvesmojošas, netēlo upurus, kā arī zina, cik vērtīga ir patiesa draudzība.
  5. Ne visiem grāmatu varoņiem šis stāsts beidzas ar “viņi dzīvoja ilgi un laimīgi”. Ir karš, tāpēc ir tikai loģiski, ka cilvēki mirst, turklāt karš nešķiro cilvēkus labajos un sliktajos, tāpēc mirst arī tādi varoņi, kuru nāves liek lasītāju sirdīm nedaudz iesmelgties sāpēs.
  6. Grāmatās ir varoņi, ar kuriem jūs izjutīsiet acumirklīgu saikni. Piemēram, Strups liks jums izjust spēcīgas antipātijas, kā arī vairāku grāmatu garumā aizņems jūsu domas, liekot prātot, kādi ir viņa patiesie nodomi.
  7. Tu sastapsi labāko fanu kopienu visā pasaulē. Poteriādes fani ir ārkārtīgi draudzīgi, turklāt sarunas par un ap Hariju Poteru vienkārši nevar būt garlaicīgas.
  8. Cūkkārpa kļūs par tavām mājām. Pēdējā Poteriādes grāmata tika izdota 2007. gadā, bet pēdējā filma 2011. gadā, tomēr ar to viss nebeidzās, jo Cūkkārpa un burvju sāgas varoņi turpina dzīvot arī vairākus gadus pēc stāsta beigām. Atliek tikai atšķirt grāmatu vai noskatīties kādu no filmām, lai atgrieztos Cūkkārpā. Ne velti Roulinga reiz teikusi: “Whether you come back by page or by the big screen, Hogwarts will always be there to welcome you home.”

Gaidot Džima Keja ilustrēto “Harija Potera un Filozofu akmens” versiju, noteikti vērts pārlasīt kādu no burvju sāgas grāmatām, lai gaidīšana šķistu nedaudz īsāka.

Advertisements

4 comments

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s