Rudens “must see” filmas


Rudens ir tas gadalaiks, kurš nav iedomājams bez omulīgas filmu skatīšanās, vienatnē sēžot ērtā dīvānā, vai apmeklējot kinoteātri kopā ar draugiem. Kuras tad ir tās filmas, kuru pirmizrāžu datumus ir vērts ierakstīt plānotājā, lai ļautos kustīgo bilžu burvībai? 

Foto no filmas reklāmas materiāliem.

Foto no filmas reklāmas materiāliem.

RoomFilma, kuras pamatā ir Emmas Donohjū romānā “Istaba” aprakstītie notikumi. Nervus kutinošs un aizkustinošs stāsts par sievieti, kas septiņus gadus ieslodzīta varmācīga vīrieša uzbūvētā telpā, kurā viņa audzina savu mazo dēlēnu – piecgadīgo Džeku. Šī Lenija Abrahamsona režisētā drāma jau pirms pirmizrādes izpelnījusies plašu sabiedrības uzmanību, jo tiek izteikti minējumi, ka Džeka lomas atveidotājs (Jacob Tremblay) varētu tikt nominēts Oskaram par savu veikumu filmā.

Foto: filmas reklāmas plakāts.

Foto: filmas reklāmas plakāts.

Crimson PeakGotiska māja, lielisks aktieru ansamblis (Čārlijs Hanems, Džesika Časteina, Toms Hidlstouns, Mia Vasikovska) un talantīgais režisors Giljermo del Toro. Vai nepieciešami vēl kādi paskaidrojumi?! Šī noteikti būs Helovīna noskaņām atbilstoša filma.

Foto: kadrs no filmas.

Foto: kadrs no filmas.

The Lady in The VanPatiess stāsts par Mēriju Šepardu – sievieti, kas 15 gadus nodzīvoja savā automašīnā. Filma solās skatītājus smīdināt ar dzirkstošu humoru un sarkasmu, turklāt galvenajā lomā būs redzama pati Megija Smita.

Foto: kadrs no filmas.

Foto: kadrs no filmas.

Secret in Their EyesIzmeklētāju komanda ierodas nozieguma vietā un atklāj, ka noslepkavota kolēģes meita. Slepkava netiek notverts, tāpēc izmeklētāja un viņas draugi-kolēģi vairāku gadu garumā cenšas atrast vainīgo un panākt to, ka viņš tiek sodīts. Bēdu sagrauztā māte ir gatava uz visu – arī uzņemties soģes lomu. Galvenajās lomās: Džūlija Robertsa, Nikola Kidmena un Čivetels Edžiofors. Režisors: Billijs Rejs.

Foto: kadrs no filmas.

Foto: kadrs no filmas.

The End of The TourPatiess stāsts par 1996. gadā notikušo interviju piecu dienu garumā, kurā Rolling Stone žurnālists Deivids Lipskis intervēja slaveno amerikāņu rakstnieku Deividu Fosteru. (12 gadus pēc šīs intervijas rakstnieks izdarīja pašnāvību.) Galvenajās lomās: Džeisons Sīgals un Džese Eizenbergs.

LIFE - DANE DEHAAN AND ROBERT PATTINSON

Foto no filmas reklāmas materiāliem.

Life: Life Magazine fotogrāfa Denisa Stoka uzņemtās aktiera Džeimsa Dīna fotogrāfijas noteikti redzējis katrs, kurš kaut nedaudz interesējas par kino, kultūru un foto mākslu. Par šo leģendāro fotogrāfiju tapšanu tad arī ir šī filma. Galvenajās lomās: Roberts Patinsons un Deins Dehāns. Režisora pienākumus uzņēmies fotogrāfs un mūzikas videoklipu filmētājs Antons Korbijns.

Foto: kadrs no filmas.

Foto: kadrs no filmas.

The WalkPatiess stāsts par stindzinošu pastaigu gaisā: no viena Dvīņu torņu debesskrāpja uz otru. Nervus kutinošs stāsts par pārdrošāko sapņu piepildīšanu. Galvenajās lomās: Džozefs Gordons-Levits, Bens Kingslijs un Šarlote Lebona. Režisors: Roberts Zemekis.

Un kādas ir jūsu 2015. gada rudens “must see” filmas?

Advertisements

29 comments

  1. 😀 Prieks, ka esmu Tev papildinājis skatāmo filmu sarakstu.
   “Marsietis” ir arī manā skatāmo filmu listē. Vispār skatos, ka šogad būs daudz romānu ekranizāciju, kā arī uz patiesiem notikumiem balstītu filmu.
   Ja vēl paķer klāt gaidāmos seriālus un grāmatas, tad bez kino, literatūras un seriāliem maz kam citam laika šogad atliks. 😀

   Like

 1. Gribu redzēt The Walk un Crimson Peak 🙂 No tādām vieglajām gribētu iečekot The Intern – jau zinu, ka nekādas filozofijas dziļbumbas tur nebūs, bet…pēc treilera likās, ka vismaz kā vieglā filma būs ok. Life likās interesanta pēc apraksta, bet tur ir Patisons un es viņu izturēt nevaru 😀
  Pēdējā laikā gan man ar to skatīšanos tā ir kā ir…nav noskaņojuma vai arī gadās iegrābieni.
  Ja meklē vēl ko skatāmu, iesaku What we do in the shadows. Tik laba filma 😀

  Like

  1. What We Do in Shadows noteikti noskatīšos. (Kad būšu ticis galā ar How To Get Away With Murder 1. sezonu.) 😀
   Man gan pret Patinsonu nekādu antipātiju nav, bet Bredliju Kūperu gan nevaru ciest, tāpēc Burnt filmas skatīšanos atliku par spīti tam, ka filmas sižets daudzsološs.
   Mani komēdijas kaut kā pēdējā laikā nesaista – vispār esmu drāmu, trilleru un šausmeņu fans, tāpēc reti noskatos kādu komēdiju, kurā nav drāmas elementi.
   Reizēm gan atslodzes skatāmvielu vajag, bet tam man ir “Family Guy”, “Modern Family” un X-Faktors. 😀

   Like

 2. Izklausās, ka komentāros mēs visi vienojamies kopīgā dziesmā, arī es varu tikai ieteikt un slavināt kiwi vampīrus 😀 No tava saraksta visvairāk gaidu Crimson Peak, pēc kuras treilera noskatīšanās februārī biju totāli aplauzta, ka vēl jāgaida līdz oktobrim. Un šausmenes galīgi nav mans žanrs, bet te ir kaut kas tāds… (Starp citu, ja sanāk un ir vēlme, nāciet uz kinoblogeru seansu, būs īpaši!) Ļoti gaidīju Everestu, kas arī nepievīla, un vēl The Walk un Marsieti.

  Publicējis 1 person

     1. Jā, ir konkurss ar dažreiz ļoti viegliem, dažreiz absurdi grūtiem jautājumiem (jābūt pārākajam fanam), kur var dabūt Harija zīmētos plakātus, dāvanu kartes, drēbes (T-kreklus) un tādā garā. Un vēl ir “laimīgais krēsls”! Īpaša pieteikšanās nav vajadzīga, tas nav TIK ekskluzīvs klubs, lai gan, protams, tur publika nāk vairāk vai mazāk viena un tā pati. Galvenais – nopirkt biļeti uz pareizo seansu! Ja saņem viņu ņūzleteru vai seko fb, tad jau nepalaidīsi garām biļešu pārdošanas startu

      Publicējis 1 person

 3. Šķiet, es neko jaunu nepateikšu, pievienojoties tiem, kas saka, ka ļoti, ļoti gaida ”Crimson Peak” 😀 Bet tiešām – mana gada gaidītākā filma, ja neskaita ”High Rise” (arī ar Tomu Hidlstonu) un Frankenšteina kārtējo adaptāciju ar Danielu Redklifu.

  ”Room” arī varētu noskatīties, par Megijas Smitas filmu nebiju dzirdējusi – tā arī iederētos manā sarakstā.

  Publicējis 1 person

  1. Vai, par Frankenšteinu biju pavisam aizmirsis – tā arī ir manā “must see” sarakstā. + “Marsietis” arī tak. 🙂
   Šī gada nogale kino pasaulē izskatās daudzsološa, tik ceru, ka tas nav mārketinga cilvēku nopelns un filmas patiešām būs labas arī uz ekrāna, ne tikai reklāmās un traileros.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s