Galds kā liecinieks


Jūsuprāt, cik daudz par cilvēku var uzzināt, aplūkojot to, kas atrodas uz viņa galda? Bloga Liliju Bērns autore aizsākusi stafeti blogeriem un cilvēkiem, kas aktīvi rosās sociālajos portālos, lai palīdzētu rast atbildi uz šo jautājumu. 

Stafetes noteikumi pavisam vienkārši: publicē savā blogā vai kādā no sociālajiem portāliem sava rakstāmgalda bildi un pastāsti, kas uz tā atrodas, bet beigās, ja vēlies, izdari secinājumus. Tieši tik vienkārši! IMG_20151201_174838

 1. Sveces uz mana rakstāmgalda ir vienmēr, bet dedzinu gan tās samērā reti.
 2. Rudens sākumā papildināju galdu ar telpaugiem, bet tie laikam nemīl dzīvokļa karsto un sauso gaisu, tāpēc izskatās, ka ilgdzīvotāji tie nebūs.
 3. Ķirbis vienmēr šķitusi tāda liela, dzīvespriecīga oga, tāpēc dekoratīvie ķirbji mani uzmundrina garajās darbadienās.
 4. Agrāk visi sīkumi bija izmētāti pa galdu, tādējādi apgrūtinot putekļu slaucīšanu, tāpēc iegādājos mantu grozu, kurā tagad ir salikti matu veidošanas līdzekļi, smaržas, daži uztura bagātinātāji, sejas kopšanas līdzekļi, nepieciešamākie medikamenti un citi sīkumi.
 5. Pašlaik uz galda ir 3 plānotāji – 2014. gada, 2015. gada un 2016. gada, jo bez plānotājiem man grūti iedomāties savu ikdienu. Neesmu pārāk aizmāršīgs, bet ir patīkami, ja viss svarīgākais ir pierakstīts.
 6. Bez grāmatām un žurnāliem nu nekādi, jo esmu atkarīgs no lasīšanas – kaut tikai pārdesmit lappušu izlasīšana jebkuru dienu spēj nedaudz uzlabot, sniedzot garīgu atslodzi.
 7. Konfekšu traukos manā dzīvoklī parasti nav konfekšu, jo tajos tiek glabāti dažādi sīkumi: baterijas, gredzeni, pildspalvas, piezīmju lapiņas, sērkociņi un daudz kas cits.
 8. Bez datora mana ikdiena nav iedomājama, jo pa dienu pie tā strādāju, bet vakaros tas mani izklaidē ar seriāliem vai kādu labu filmu (priekšroku dodu piecdesmito, sešdesmito un deviņdesmito gadu filmām). Ja nu kādu interesē, kas rotā mana datora desktopu, tad varu pastāstīt, ka tā ir melnbalta fotogrāfija ar aktieri Džeimsu Dīnu un aktrisi Natāliju Vudu. (Atkārtošos, bet piecdesmito gadu kino un melnbaltās fotogrāfijas ir manas vājības, turklāt Džeimss Dīns ir viens no maniem elkiem.)
Foto: Natālija Vuda un Džeimss Dīns.

Foto: Natālija Vuda un Džeimss Dīns.

Secinājumi: Man ir svarīgi, lai pie sava rakstāmgalda es justos mājīgi, tāpēc turu visu nepieciešamāko pa rokai. Turklāt lietas, kuras novietoju uz sava rakstāmgalda, manuprāt, spēj diezgan daudz pastāstīt par mani.

Advertisements

25 comments

 1. Lai būtu interesantāk, uzrakstīšu iespaidus.

  Pirmā lieta, kas iekrita acī, ir datora vadu neērtais novietojums attiecībā pret sēdētāja kājām. Minu, ka dators nesen nolikts uz galda.

  Kopumā viss izskatās apbrīnojami kārtīgi. Visticamāk, galds nav nopucēts foto vajadzībām, bet tāds vairāk vai mazāk izskatās arī ikdienā. Varu mierīgi kļūdīties, bet, ja vajadzētu minēt galda īpašnieka temperamentu, liktu uz melanholisko.

  Like

  1. Uzminēji. Dators uz galda ir tikai pa nakti – blakus datorgaldam ir milzīgs dīvāns ar lieliem roku balstiem: uz tā arī stāv dators pa dienu, kad strādāju, sēžot dīvānā. Tā ērtāk.
   Nu, tā ir nosacīta kārtība – pēc kārtošanas izskatās labāk, bet cenšos, lai arī ikdienā uz galda nebūtu haoss. Strādāju no mājām, tāpēc starplaikos bieži vien uzkopju dzīvokli.
   Jā, uz to pusi ir. Kad saskarsmes lekcijās vajadzēja pildīt temperamenta testu, bija dalītais melanholiķis/flegmatiķis.

   Like

 2. Skatos, ka Tev ir līdakaste un alveja. Pēc pieredzes saku, ka tās ir izturīgas puķes. Vēl laikam tur ir tas, ko dēvē par naudas koku. Par to nezinu, gadu man skaisti dzīvoja un tad vienkārši nosprāga. Varbūt vienīgi gaisma par maz tagad, ja galds nav pie loga. Var arī uz/ pie radiatoriem nolikt trauku ar ūdeni, lai gaiss mitrāks.

  Like

  1. Naudas kokam visas naudiņas drīz būs nokritušas – visādi esmu mēģinājis to glābt.
   Līdakaste un alveja vēl labi turas – vienu brīdi pēc pārstādīšanas lielākos podos nīkuļoja, bet tagad ir saņēmušās. Gaisma it kā pietiek, tāpēc gribas vainu novelt uz sauso, karsto gaisu.
   Ļoti gribas vēl sukulentus iepirkt – tie laikam arī nav pārāk cimperlīgi.

   Like

    1. A un vēl. Līdakastei patīk āderu vietas. Nezinu, kā tās var noteikt, bet nu tā tas ir. Vecmāmiņai vienā istabas stūrī nīkuļoja, otrajā izauga tā, ka vienā brīdī pārplēsa podu. Jau trīs reizes ir retināta un, joprojām aug griezdamies. Mežonīgi smaga. Kad būšu LV mājās, nobildēšu to mežonīgo augu! 🙂 Un jā, labāk pārliec augus vnk uz palodzēm (Labāk ne saules pusē). Un iegādājies kādu no kaktusveidīgajiem, tie labprāt aug uz rakstāmgaldiem pie datora. Un tieši tādā gaisā tiem patīk augt. Pietam, kaktusi zied! 🙂

     Like

 3. Man patīk tie mazie ķirbīši – uzreiz piešķir košumu 🙂
  Uz mana galda arī visu gadu stāv sveces, bet tā nopietnāk dedzināt es viņas sāku tikai rudens mēnešos. Kaut kā šķiet, ka sveces labāk piedienas tieši tumšajam laikam, bet tas jau mani, protams, netraucē nokraut savu darba vietu ar tikai dekoratīviem mērķiem paredzētiem niekiem 😀

  Like

 4. Kad aplūko galdu, pirmais, kas ienāk prātā ir tas, ka īpašnieks ir cilvēks – noslēpums. No tādiem cilvēkiem viss tas dziļāk paslēptais jāvēlk ar varu. Liekas, ka cilvēks stāsta daudz ko par sevi un pat liekas, ka stāsta arī kaut ko personīgu, bet tā nav. Ja stāsta, tad praktiski nekad par personīgo. Ar cilvēku ir viegli sadraudzēties, bet nav tik viegli iegūt uzticību.
  Man šķiet, ka cilvēks ar savām nelielām, ikdienišķām dīvainībām, kuras citi vienkārši nesaprot.
  Nevaru teikt neko precīzu, bet tas ir tāds uz ātru roku uzrakstīts iespaids.
  Palasīju arī drusku komentārus – varu teikt, ka naudas puķei ļoti patīk gaisma, tādēļ pat labāk turēt dienvidu pusē, ja kādi logi ir vērsti pret dienvidiem.
  Līdakastei kamēr tā nav lielāka izaugusi nav ne vainas, bet kad izaugs lielāka tās lapas kritīs un karāsies pār poda malām. Par līdakasti īsti vairāk neko nezinu, bet iesaku nomainīt vietu vai vairāk paliet, jo pēc lapām var teikt, ka kaut kas viņai nepatīk.

  Publicējis 1 person

  1. Precīzāk laikam mani nemaz nevarētu noraksturot. Par to uzticības iegūšanu tā arī ir – esmu draudzīgs pret visiem cilvēkiem (vismaz cenšos tāds būt), bet neiešu kuram katram sirdi kratīt. Pat tuvākajiem draugiem visbiežāk noklusēju to, kas mani nomāc visvairāk.
   Arī par tām ikdienas dīvainībām varu piekrist, jo tās saprot tikai mani vecāki (īpaši tētis) un bērnības dienu draudzene.
   Katrā ziņā puķkopis no manis noteikti nesanāks, pat par spīti tam, ka manā dzīvē bija posms, kad gribēju mācīties Bulduros. 😀
   + Paldies par lieliskās stafetes aizsākšanu! 😉

   Publicējis 1 person

 5. Piefiksēšu arī savus secinājumus – metodisks cilvēks, kārtīgs un rūpīgs, rūpējas par savu izskatu un domā par detaļām. Izglītots un zinātkārs prāts, nebaidās uzsvērt savu individualitāti (vismaz sev pazīstamā vidē un apstākļos). Kaut kur dziļumā vai ne tik dziļi slēpjas arīdzan romantiska dvēsele. Tādi būtu secinājumi, ņemot vērā Liliju bērna foršo ideju. Rakstāmgalds tiešām var pateikt daudz.

  Publicējis 1 person

 6. Un tagad mani novērojumi. Nū, Narciss Tu neesi. Pietrūkst spoguļa pie visa tā lietu groza. Vienīgi nav saprotams, kāpēc tas viss nestāv vannas istabā. Iespējams nedzīvo viens un Tev nepatīk, kad ieskatās Tavā tā līdzekļu klāstā. Vai arī pirms tam bijusi pieredze, kad kāds lieto kaut ko Tavu, piemēram smaržas.
  Tev gadījumā nav problēmas ar savu emociju / jūtu / radošuma izpaušanu?

  Like

  1. Man spoguļi vispār nepatīk – dzīvoklī gan divi ir. Viens iebūvēts drēbju skapī, bet otrs vannas istabā, lai varētu noskūties.
   Jā, dzīvoju kopā ar brāli un dzīvokļa biedru, tāpēc savas mantas patīk turēt prom no citiem.
   Ar jūtu un emociju izpaušanu varētu būt problēmas – esmu diezgan draudzīgs cilvēks, bet par jūtām īpaši nemīlu runāt.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s