Idejas Ziemassvētku dāvanām


gramata.davanaiiŠogad grāmatu izdevniecība “Zvaigzne ABC” aizsāka akciju #SvētkosDāviniGrāmatas, kurai ātri vien pievienojās arī citas izdevniecības un literatūras blogeri, tāpēc arī es nolēmu nestāvēt malā. Šajā bloga ierakstā padalīšos ar idejām, kādas grāmatas dāvināt saviem tuviniekiem. 

Puišiem: White Book izdotā Ernesta Klaina grāmata “Spēle sākas” ir izteikta puišu lasāmviela, tomēr to noteikti nesmādēs arī meitenes, kurām patīk datorspēles un spriedzes pilni literārie darbi. Manuprāt, šis Klaina darbs spēs sajūsmināt pat tos, kas gada laikā izlasa tikai dažas grāmatas.

Meitenēm: Džons Grīns īpašus komentārus neprasa, tāpēc domāju, ka izdevniecības “Zvaigzne ABC” izdotā Džona Grīna grāmata “Papīra pilsētas” varētu sajūsmināt katru meiteni, kas to saņems zem eglītes. Ja persona, kurai tiek meklēta dāvana, šo grāmatu jau ir lasījusi, tad lieliska alternatīva būs Reinbovas Rouelas grāmata “Eleonora un Pārks”.

Omītei: Izdevniecības BaibaBooks izdotā Gabrielas Zevinas grāmata “Grāmatnieks, kurš atrada dzīvi” ir ļoti sirsnīgs darbs, kas noteikti spēs aizkustināt ne tikai vecmāmiņas, bet katru, kurš augstu vērtē grāmatas un cilvēciskās vērtības, kā arī nekad nezaudē ticību labajam.

Opim: Kāpēc gan lai opim Ziemassvētkos neuzdāvinātu kaut ko no zelta klasikas?! Viljama Goldinga “Mušu valdnieks”, manuprāt, būtu ideāla izvēle. Ja opis ir liels četrdesmito un piecdesmito gadu kino cienītājs, tad viņš noteikti novērtēs Ditas Rietumas absolūti brīnišķīgo grāmatu “Film Noir. No pagātnes līdz mūsdienām”.

davini.gramatasBērniem: Protams, ka izdevniecības “Zvaigzne ABC” izdotās Džefa Kinnija grāmatas par Gregu Hefliju, kuras, starp citu, autors sākotnēji esot rakstījis pieaugušajiem. “Grega dienasgrāmatas” noteikti būs lasāmviela, kuru vecāki ļoti labprāt vakaros lasīs priekšā saviem bērniem, izbaudot šo procesu.

Tētim: Par spīti tam, ka skolas laikos ar vēsturi man gāja smagi, ļoti izbaudīju izdevniecības “Prometejs” izdoto Asinszāles triptihu, kas, manuprāt, varētu patikt katram tētim, kurš izbauda labu alternatīvās vēstures literatūru ar diezgan pamatīgu fantastikas piešprici.

Sportistiem: “Zvaigzne ABC” izdotā rokasgrāmata “Skriešana un maratons. Kā skriet ātrāk, ilgāk, efektīvāk” ir absolūts must have tiem, kas ikdienā skrien. Manuprāt, informācijas ziņā bagātākā grāmata par skriešanu, kas pieejama latviešu valodā.

Mammai: “Zvaigzne ABC” izdotais Daces Rukšānes stāstu krājums “Mīlasstāsti” vai Džeimija Olivera pavārgrāmata “Ietaupām kopā ar Džeimiju”, bet vislabāk abas.

Citas idejas svētku dāvanām var smelties Marī un Spīganas blogos.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s