Ko dāvināt grāmatu mīļotājiem?


Literatūras mīļotāju apdāvināšana svētkos ne vienmēr ir vienkāršs uzdevums, jo dāvināt grāmatu ir diezgan riskanti – gaumes ir dažādas, tāpēc pastāv liela iespējamība uzdāvināt grāmatu, kuru tās saņēmējs nekad neizlasīs. Kādas tad ir alternatīvas? 

DSC07344Pateicoties meitenei, ar kuru mācījos bārmeņu kursos, uzzināju, ka Latvijā tiek ražotas skaistas grāmatzīmes no metāla. Pagaidām MOONLIGHT piedāvā četrus atšķirīgus grāmatzīmju dizainus: ar jūras motīvu, ar Jūgendstila ornamentu, ar Saules motīvu, kā arī ar krustu.

il_570xN.820522860_5pdsJa zini, kāda ir apdāvināmā cilvēka mīļākā grāmata, vari uzdāvināt viņam mākslas darbu, kas saistīts ar šo grāmatu. Piemēram, ierāmētu lielformāta fotogrāfiju ar grāmatas vāka ilustrāciju. Attēlā redzamo iespējams iegādāties Etsy, bet lētāk būs, ja pats atradīsi lielformāta foto internetā un izdrukāsi to kādā no foto drukas saloniem, bet vēlāk to ierāmēsi.

il_570xN.778807083_r5j5Aromātiskā svece, kas smaržo pēc bibliotēkas. Kāpēc gan ne?! Iespējams iegādāties Etsy.

el-dk-sarkGrāmatnīcas dāvanu karte. Zinu, ka daudzi par dāvanu kartēm zem eglītes izsakās negatīvi, bet, ticiet man, grāmatu mīļotājs zinās, ko ar tām darīt. Turklāt, dāvinot grāmatnīcas dāvanu karti, tu ļausi tās saņēmējam izvēlēties sen kāroto grāmatu, bet sevi būsi pasargājis no raizēm par to, vai uzdāvināta īstā grāmata.

Reading-image-reading-36324909-500-333Vairums man pazīstamo literatūras mīļotāju ciena ne tikai labu literatūru, bet arī garšīgus un veselīgus karstos dzērienus, tāpēc laba ideja dāvanai ir tēju maisījumi. Rīgā vairākās vietās iespējams iegādāties diezgan eksotiskus tēju maisījumus (blogere Anda nesen ieteica tējnīcu “Illuseum”, kas atrodas Miera ielā 19), bet tie, kas atbalsta pašmāju ražotājus, droši var izvēlēties arī “Rūķīšu tējas”.

original_vintage-notebook-bicycle-designLasot grāmatas, bieži vien nākas izrakstīt kādu spožu citātu vai pierakstīt savas pārdomas, tāpēc gaumīgu piezīmju bloknotu spēs novērtēt katrs, kurš daudz lasa. Attēlā redzamo bloknotu iespējams iegādāties Not On The High Street interneta veikalā, bet ne mazāk gaumīgi bloknoti pieejami arī Latvijas grāmatnīcās.

Ceru, ka jums kāda no šīm idejām noderēs! Lai gaišs un sirdsmiera piepildīts jums šis svētku gaidīšanas laiks!

Advertisements

19 comments

  1. Tīri subjektīvi, bet man dāvināt grāmatzīmi ir bezjēdzīgi, jo visticamāk tā stāvēs uz plaukta, kamēr grāmatā būšu iebāzusi vecu autobusa biļeti vai lapas strēmeli. Lai gan no otras puses unikālu grāmatzīmju kolekcionēšana liekas skaists hobijs. 🙂

    Publicējis 1 person

  2. Man ļoti patīk tā ideja par metāliskajām grāmatzīmēm, taču manā gadījumā laikam arī tās stāvētu uz galdiņa blakus tobrīd lasāmajai grāmatai. Nav sanācis sevi pieradināt pie grāmatzīmju lietošanas.
    Svece ar bibliotēkas aromātu šķiet intriģējoša, nemaz nevaru iztēloties kā tā varētu smaržot 🙂

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s