Gregs atgriežas pie pārbaudītām vērtībām


grega.dienasgramata.autografsPar to, cik milzīga ietekme Grega dienasgrāmatām ir Latvijā, nesen varēja pārliecināties visi Rīgā (un ne tikai) dzīvojošie, jo vispasaules tūres ietvaros rakstnieks Džefs Kinnijs paviesojās arī pie mums. Iegādājoties jaunāko Kinnija veikumu “Grega dienasgrāmata 10. Vecā skola”, arī es ieņēmu vietu garajā fanu rindā, lai tiktu pie autora autogrāfa un zīmējuma savā grāmatas eksemplārā. 

Katrs no mums taču ir dzirdējis par “vecajiem labajiem laikiem”, kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas, bet, dzirdot šādu jūsmošanu par aizgājušajiem laikiem, rodas jautājums: vai tā patiešām bija? Atbildi uz šo jautājumu meklē arī Gregs Heflijs, kuram desmitajā grāmatā jātiek galā ar daudzām ķibelēm. Piemēram, Grega mājās ievākusies ne tikai cūka (!), bet arī viņa vectētiņš, kurš pamanās izjaukt ierasto lietu kārtību, kas līdz šim valdījusi Hefliju mājā. Turklāt miera nav arī tad, kad Gregs ierodas vasaras nometnē, jo tur jau rosās baisais Sailass Skrapšķis.

Foto no kreisās: Džefs Kinnijs, mans brālis Daniels un es.

Foto no kreisās: Džefs Kinnijs, mans brālis Daniels un es.

Jaunākā grāmata, tāpat kā visas iepriekšējās, ir aizraujoša un brīžiem izvilina gan smaidu, gan smieklus, kā arī liek atcerēties dažus labus bērnības nedarbus. Tajā ir visi nepieciešamie elementi, lai pieaugušie spētu to izbaudīt tikpat ļoti, cik viņu bērni, turklāt labai literatūrai taču nav ne dzimuma, ne vecuma ierobežojumu. (Par šī apgalvojuma patiesumu pārliecinājos, stāvot rindā pēc Kinnija autogrāfa, jo autoru satikt vēlējās ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki un pieaugušie bez bērniem.)

Foto: Aktieris Zakarijs Gordons.

Foto: Aktieris Zakarijs Gordons.

Grāmatas beigās pieminēts, ka Holivudā cilvēki jau strādā pie jaunāko Grega piedzīvojumu ekranizēšanas, tāpēc ir pamats cerēt, ka jau pavisam drīz sagaidīsim ceturto Diary of a Wimpy Kid filmu. Tikai esmu vairāk kā pārliecināts par to, ka Gregu Hefliju filmās vairs neatveidos aktieris Zakarijs Gordons, jo laiks ir darījis savu un viņš pašlaik izskatās vairāk pēc jauna vīrieša, ne pēc mazgadīga blēņdara. (Gordons šī gada 15. februārī nosvinēja savu 17 dzimšanas dienu.)

Kādu laiku klīda runas, ka desmitā Grega dienasgrāmata būšot noslēdzošā, tomēr, viesojoties Rīgā, Kinnijs atklāja, ka šajā sērijā būšot arī vienpadsmitā, divpadsmitā un trīspadsmitā grāmata.

VĒRTĒJUMS: 9/10

Advertisements

9 comments

 1. “Pieaugušie bez bērniem”, iespējams bērni palika mājās, tas tā atkāpei. Bet pēc būtības ir ļoti forši iegūt savā īpašumā grāmatu ar autora autogrāfu. Mans viedoklis ir tāds, ka mūsdienās, ņemot vērā milzīgo konkurenci grāmatu tirgū, būtu labi, ja katrs autors parakstītu visas savas grāmatas, bet, protams, diemžēl praktiski tas nav realizējams. Starp citu, ja tehnoloģijas attīstīsies, iespējams tuvā vai tālā nākotnē parakstīšana notiks elekotroniski ar e-parakstu. 🙂

  Like

  1. Zinu, ka daudzi vecāki gāja pēc autogrāfiem vieni, jo mājās bērni slimoja. Bet bija arī tādi, kas, spītējot ne-bērna vecumam, gribēja dabūt paši sev parakstītas grāmatas.
   Jā, ir gan forši, turklāt, ja vēl ņem vērā, ka Kinnijs ir pasaules mēroga slavenība, jo, ja nemaldos, pārdoti vairāk kā 163 miljoni viņa grāmatu eksemplāru.
   Ui, e-parakstu savā grāmatā gan negribētu – tā galīgi nepersoniski tas būtu. Turklāt e-grāmatas nelasu.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s