Iesmejot par telenoveļu klišejām


Hot & BotheredNostāsti vēsta, ka laikos, kad Latvijā sāka demonstrēt brazīliešu telenoveli “Verdzene Izaura”, mans dzimtais ciemats esot bijis gluži vai izslaucīts ikreiz, kad televīzijā pārraidīja jaunāko seriāla epizodi; pat vīrieši esot pametuši visus saimniecības darbus pusdarītus, lai tikai varētu just līdzi Izaurai. Protams, pēc tam bija arī “Donna Beiža” un citi brīnumi, kurus skatījās daudzi, bet tagad, atceroties šos laikus, vairums par to pasmejas vai nokaunas, jo, būsim godīgi, ar kvalitatīvu saturu šie daudzsēriju brīnumi neizcēlās. Par telenoveļu fenomenu iesmej arī Džesikas Goldšteinas, Roberta Hārlinga un Krisijas Pietrošas radītais NBC seriāls Telenovela (2015). 

Seriāla galvenā varone ir Ana Sofija (Eva Longorija): aktrise, kas atveido galveno lomu telenovelē par kaislīgo un skaisto Pasion Bustamante. Valdzinošā tumšmate ir telenoveles filmēšanas laukuma karaliene, kuru ikdienas gaitās pavada un atbalsta uzticamā tērpu speciāliste Mimī (Diāna Marija Riva) un aktieris Gaels (Hosē Moreno Brūkss), kurš telenovelē atveido Pasion mīļoto, bet patiesībā ir ar savu ārējo izskatu un kompleksiem apsēsts gejs. Anas pārvaldītajā zivju dīķī viss šķiet mierīgi, bet tad filmēšanas laukumā ierodas Anas bijušais mīļotais Havjērs Kastiljo (Žankarloss Kanelja), kurš ieguvis lomu telenovelē, tādējādi apdraudot Anas līderes pozīcijas.

Jāatzīst, ka Evas Longorijas atgriešanās televīzijā mani patīkami pārsteidza, jo viņa manas simpātijas bija iekarojusi jau ar Gabijas lomu Marka Čerija seriālā “Bīstamās mājsaimnieces”. Starp Gabiju un Anu Sofiju var vilkt ļoti daudzas paralēles, tāpēc domāju, ka Čerija darba cienītājiem varētu patikt arī Telenovela, kas ir saturiski daudz vieglāks seriāls bez pārlieku nopietnām morāles kripatām.

Foto: Kadrs no seriāla.

Foto: Kadrs no seriāla.

Skatoties pirmo seriāla sēriju, aktieru sniegums šķita pārspīlēti uzspēlēts un pavisam nedaudz arī kaitinošs, bet jāņem vērā, ka tieši tas arī ir Telenovela aktieru mērķis – parodēt visas telenoveļu klišejas. Brīžiem šķita: nevar būt, ka īstās telenoveles patiešām ir tik vājprātīgas, bet tad es paklejoju YouTube video krātuvē, lai apskatītu dažus video fragmentus no īstām telenovelēm, un sapratu, ka komēdijseriāla joki nevarētu būt vēl trāpīgāki.

Ja esi gatavs skaistiem, seksīgiem tērpiem, atkailinātiem torsiem, mulsinošiem tuvplāniem, drāmai, pļaukām, nelielai romantikai, ģībšanai un vējā plīvojošiem matiem, kā arī pamatīgai humora devai, tad Telenovela ir domāta tieši tev. Kā jau iepriekš minēju, pārlieku dziļu jēgu šajā seriālā gan nevajag meklēt, jo tās vienkārši tur nav, bet atslēgšanās no ikdienas problēmām un laba izsmiešanās taču ir zelta vērtē, vai ne?! Manas vienīgās bažas ir par to, vai seriāls spēs ilgstoši noturēt skatītāju uzmanību, jo pagaidām šķiet, ka tā būs galvenā Telenovela problēma.

Mēs jau sen bijām pelnījuši to, lai kāds atklāti, kvalitatīvi un sirsnīgi pasmejas par telenovelēm, kuras katram no mums reiz laupījušas tik ļoti dārgo laiku, kuru būtu varējuši izmantot lietderīgāk.

VĒRTĒJUMS: 6,5/10 

Advertisements

11 comments

 1. Rodas jautājums – vai šī seriāla skatīšanās arī nezog tik dārgo laiku?! 😉 Domāju, ka nav jākaunas par to, ka agrāk skatījāmies to, ko rādīja, jo principā nekā cita jau nebija, tie pirmie ziepju operu seriāli šķita ievērības cienīgi tāpēc vien, ka tie bij pirmie un nebija ar ko salīdzināt. Mūsdienās gan tā izvēle ir tik liela, ka pamatīgi jāvērtē, kam veltīt laiku.

  Publicējis 1 person

 2. Tas tukšums ielās bija ne tikai lauku ciemos – to novēroju arī ciemojoties Rīgā, ka seriāla rādīšanas laikā pat lielveikals ir kā izslaucīts 🙂 Bet no parodijām par ziepenēm man patika arī “Jane the Virgin”. Bet “Desperate Housewives” laikam ir mūsdienu klasika.

  Publicējis 1 person

 3. Man arī pietrūkst ”Mājsaimnieču”, tā bija viena dikti laba ziepene, ko līdz šim vēl neviens seriāls man nav spējis aizvietot. Longorijas jauno gabalu arī skatos. Ir tur kaut kas mazliet piemīlīgs tajā spējā paņirgāties pašiem par sevi. Droši vien būs jānoskatās sezona līdz galam.

  Like

  1. Ir kārdinājums “Mājsaimnieces” skatīties atkārtoti. Kaut gan varētu ievērtēt arī “Devious Maids”, kas ir Marka Čerija pēc-Mājsaimnieču projekts. Kritiķu un skatītāju vērtējums arī diezgan augsts.
   Man pagaidām “Telenovela” patīk, tik nezinu, vai ilgstoši noturēs uzmanību.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s