Dedpūls – supervaronis, kurš neizglābs pasauli!


Deadpool-Poster-Dec1stŠķiet, ka par Tima Millera režisēto supervaroņu komēdiju “Dedpūls” (Deadpool) nav dzirdējuši tikai tie, kas absolūti neinteresējas par popkultūru un jaunumiem kino. Jau kādu laiku kino pasaulē šī ir karstākā filma, kuras seansi ir pārpildīti. (Arī es šo filmu noskatījos tikai ar otro piegājienu, jo pirmajā reizē, kad braucu uz kino, pie biļetēm nemaz netiku, jo seanss bija pilnībā izpārdots. Un tā pat nebija filmas pirmizrādes diena.) 

Par lielu supervaroņu filmu fanu es sevi nosaukt nevaru, tomēr nav jau arī tā, ka “Dedpūls” būtu tipiska supervaroņu filma, kurā galvenais varonis apveltīts ar augstām morāles normām un vēlmi izglābt visu pasauli. Veids Vilsons (Raiens Reinoldss) ir bijušais specvienības kaujinieks, kurš iemīlējies prostitūtā Vanesā (Morena Bakarina). Abu skaisto kopdzīvi pārrauj paziņojums, ka Veidam atklāts vēzis. Pāris samierinās ar attiecību traģiskajām beigām, bet tad Veids saņem vilinošu piedāvājumu – pakļaujot savu ķermeni eksperimentiem, viņš var atbrīvoties ne tikai no vēža, bet iegūt arī pārcilvēcīgas spējas. Tā dzimst supervaronis, kurš izskatās tā, it kā Fredijam Krūgeram būtu bijis intīms sakars ar Jūtas topogrāfisko karti. Baidoties, ka šādā izskatā varētu nobiedēt draudzeni, Veids nolemj satikšanos ar Vanesu atlikt, ļaujot viņai domāt, ka viņš ir miris. Turklāt Veids visu savu laiku velta tam, lai atrastu un nogalinātu cilvēku, kurš viņu ne tikai izārstēja no vēža, bet arī pamatīgi izkropļoja.

Ņemot vērā, ka šī ir grafiskā dizainera un animatora Tima Millera pirmā pilnmetrāžas filma, tad jāsaka, ka Millera pieteikums ir ļoti spēcīgs – vismaz ienākumu ziņā pavisam noteikti, jo 17. februārī publicētie dati liecina, ka “Dedpūla” ienākumi visā pasaulē pārsnieguši 325$ miljonu atzīmi. (Filmas budžets bija 58$ miljoni, kas Holivudas filmām nav nekas īpašs.) Veidojot X-cilvēku spin-off filmu par supervaroni, kura vārdu iepriekš bija dzirdējuši tikai rūdīti šī žanra fani, Millers uzņēmās milzīgu risku, tomēr tas atmaksājās tik ļoti, ka jau februāra sākumā tika paziņots par “Dedpūla” turpinājuma veidošanu.

Foto: kadrs no filmas.

Foto: kadrs no filmas.

“Dedpūla” veidotāji gaumīgi iesmējuši par supervaroņu filmu klišejām, līdzīgi kā 2012. gadā filma “Būda mežā” (The Cabin in the Woods) pasmējās par šausmu filmu klišejām. Dedpūls no citiem supervaroņiem atšķiras ar to, ka mīl rupjus jokus un pats sevi neuztver pārāk nopietni, turklāt viņu ļoti cilvēcīgu padara tas, ka viņu nomoka diezgan pamatīgi kompleksi par ārējo izskatu. Jāatzīst, ka Reinoldss ir kā radīts šai lomai, jo ar savu harismu spēj apburt jebkura vecuma un dzimuma skatītājus.

Dodoties uz kino, lai noskatītos “Dedpūlu”, noteikti vajadzētu aizmirst par moralizēšanu un dziļas jēgas meklēšanu, jo Millera filma piedāvā spēcīgu melno humoru, rupjus zem-jostasvietas jokus, kā arī darbības, kuras noteikti neatbilst augstām ētikas normām.

Starp citu, vietnē change.org jau izveidota petīcija par to, lai Raiens Reinoldss, ģērbies Dedpūla tērpā, vadītu Saturday Night Live šovu.

VĒRTĒJUMS: 8/10 

Advertisements

One comment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s