Ieskats gaidāmajā Poteriādes lugā


Reklāmas foto.

Reklāmas foto.

Astotais Poteriādes sērijas stāsts, kura darbība norisināsies 19 gadus pēc notikumiem, kas atainoti grāmatā “Harijs Poters un Nāves dāvesti”, pie skatītājiem teātra izrādes formātā nonāks jau šī gada vasaras beigās. “Harry Potter and the Cursed Child” luga jau šī gada 31. jūlijā būs pieejama arī grāmatas formātā, bet jau šonedēļ izrādes veidotāji piedāvāja pirmo ieskatu tajā, kā tad izskatīsies izrādes aktieri. Iepazīstieties, lugas galvenie varoņi un viņu atveidotāji! 

Visvairāk apspriestais temats, protams, ir tumšādainā Hermione, kuru Dž. K. Roulinga metusies aktīvi aizstāvēt. Kādas ir jūsu domas par gaidāmo Poteriādes lugu un galveno lomu atveidotājiem?

Foto: Harijs (Jamie Parker), Džinnija (Poppy Miller) un Albuss (Sam Clemmett).

Foto: Harijs (Jamie Parker),  Albuss (Sam Clemmett) un Džinnija (Poppy Miller).

 

Foto: Rons (Paul Thornley), Hermione (Noma Dumezweni) un Roze (Cherrelle Skeete).

Foto: Rons (Paul Thornley), Hermione (Noma Dumezweni) un Roze (Cherrelle Skeete).

 

Foto: Drako (Alex Price) un Skorpiuss (Anthony Boyle).

Foto: Drako (Alex Price) un Skorpiuss (Anthony Boyle).

Advertisements

16 comments

 1. Bija labs arguments par to visu Hermiones šumi – lielākoties pie tumšādainās versijas vienkārši nav pierasts. Ja viņa visu laiku tā būtu atainota, nebūtu nekādu problēmu, taču tagadējais kontrasts prasa pielāgošanās laiku. Jāatzīst, grāmatās nekur nebija definēta ādas krāsa un der abi varianti. Emmas loma gan ir pārāk iespiedusies prātā, un ja 10 gadus apziņā koncentrējies uz vienu bildi, skaidrs, ka pārmaiņas tiek sagaidītas ar lielu spurošanos pretī.

  Like

  1. Starp citu, tumšādainā pat tuvāk oriģinālam, jo grāmatā Hermione nebija tik skaista kā filmā – viņai bija ļoti nevaldāmi mati, kā arī ne pārāk skaisti zobi. Emma, protams, uz visiem laikiem būs Hermione – gan filmās, gan dzīvē, jo Emmas rīcība ārpus filmām ir ļoti hermioniska. 😀

   Like

    1. Es laikam tuvākā gada laikā arī gribētu grāmatas pārlasīt. Šogad gan laikam nesanāks.
     Džima Keja ilustrētajās grāmatās Hermione ir nedaudz līdzīga Emmai Vatsonei, bet vizuāli tomēr tuvāka grāmatā aprakstītajai. Turklāt, filmējot filmas, neviens taču nevarēja paredzēt, ka Vatsone izaugs par tādu skaistuli.

     Like

      1. Man pirms pāris gadiem jau bija – vēl kāds laiciņš jāpagaida un jātaisa maratons atkal. 😀
       Jāpērk ātri, lai var paspēt otrajai, kas iznāks jau šoruden, sakrāt. Un man arī pat pirmās vēl nav. + Vēl jau arī Fantastic Beasts scenārijs kā grāmata tiks izdots. 😀

       Like

  1. Par Malfojiem Roulinga jau izteikusies, ka aktieri izvēlēti tādi, ka meiteņu fanošana par sliktajiem puišiem tik ātri nebeigsies. 😀
   Poteru ģimene ir vienkārši perfekta.
   Tumšādainajā Hermionē ir kaut kas ļoti, ļoti Hermionisks – šķiet, ka tādu viedumu, labsirdību un augstas morāles normas izstaro, gluži kā grāmatu Hermione.

   Like

   1. Jā, par Hermioni pilnīgi piekrītu. Priecājos par drosmi atkāpties no “bet mēs esam pieraduši, ka viņi izskatās tā”, bet saka – sāciet pierast, ka tagad būs šitā! 🙂 Ahh, bet Malfoji jau nav ļaunākais. Jo, kamēr tiek romantizēti tādi tipi kā Grejs…

    Like

    1. Vienmēr simpatizējis tas, kā Roulinga ar saviem darbiem aktualizē dažādus tematus – šoreiz varbūt tas sanāca pat neplānoti. Kaut gan šaubos, ka ne mirkli viņa nepadomāja: “Nez, ko HP fani teiks par tumšādainu Hermioni?!”
     😀 Roulinga nav nekāda lielā Malfoju fane, bet filmā Drako bija lielisks – patika, ka pēdējās filmās viņš nebija nekāds izteikti ļaunais varonis, jo par daudzām lietām šaubījās.

     Like

      1. Pēdējo pāris gadu laikā viņa sociālajos tīklos kļuvusi ļoti aktīva – priecē tas, ka viņa izmanto savu popularitāti, lai runātu par cilvēktiesībām, dzimumu līdztiesību un citām globālām un ļoti svarīgām problēmām. Un tas, ko viņa dara Lumos ietvaros, arī ir apbrīnojami. 🙂

       Like

       1. Pēdējos gados neesmu īpaši aktīvi viņai sekojusi, katrā ziņā ne tik daudz kā HP dienās. Bet ik pa laikam izlasu kādu rakstu, kas ilustrē tieši to, ko tu mini savā komentārā. Starp citu, Guardian šodien bija raksts par šūmēšanos par melno Hermioni, un vnk izcils JKR komentārs – “With my experience of social media, I thought that idiots were going to idiot.”

        Publicējis 1 person

 2. Vispār ar to Hermiones krāsu ir drusku dīvaini. Grāmatā konkrēti ir vietas, kur teikts, ka Hermione ir vai nu pavisam nobālējusi, vai arī viegli nosarkusi. Un filmēšanas laikā Roulinga sīki un smalki piesējās katram sīkumam, kas drīkstēja būt tikai tā un ne citādi, un, ja Hermione grāmatā būtu bijusi tumšādaina, tad viņa būtu bijusi tumšādaina arī filmā. Tāpēc man īsti nav skaidrs, no kurienes pēkšņi ir uzradies šāds variants.

  Like

  1. Būs man iemesls vēlreiz pārlasīt visas Poteriādes grāmatas.
   Varbūt izvēlējās tumšādainu aktrisi, lai izraisītu lielāku ažiotāžu ap šo izrādi. Vatsones un tumšādainās aktrises Hermiones izskata ziņā galīgi nelīmējas kopā, bet jaunās aktrises veikumu kritiķi slavē.
   Aktrise ir saņēmusi dažādus apbalvojumus par savu darbu, tāpēc pieļauju, ka viņu izvēlējās talanta dēļ, bet tumšā ādas krāsa nospēlēja lielu lomu izrādes popularizēšanā.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s