Roulinga publicē jaunu stāstu par burvju skolu Ziemeļamerikā


Foto no Pottermore vietnes.

Foto no Pottermore vietnes.

Arī pēc Poteriādes sāgas noslēguma rakstniece Dž. K. Roulinga turpina paplašināt burvju pasauli – šī gada sākumā rakstniece atklāja jaunu burvju un raganu skolu eksistenci, bet šī mēneša beigās par vienu no tām (Ilvermorny) Roulinga vietnē Pottermore publicējusi stāstu

Skola dibināta 17. gadsimtā un tā atrodas Greiloka kalna augstākajā virsotnē – no vientiešu skatieniem to apslēpj burvestības, kuras reizēm izpaužas kā miglas mākoņa vainags. Skolas dibinātāja ir īriete Izolde (Isolt Sayre), kura Amerikā ieradās sešpadsmitajā gadsimtā, lai aizbēgtu no savas tantes, kura izpostīja meitenes bērnības mājas un nogalināja viņas vecākus.

Meitene pēc aizbēgšanas no tantes izliekas par zēnu un maģisko spēju pilnveidošanai izmanto no tantes nozagto zizli, kurš kādreiz piederējis vienam no “Cūkkārpas” dibinātājiem – Salazaram Slīdenim.

Amerikā Izolde izglābj Eiropas gobliniem radniecīgu radījumu pukwudgie, neapzinoties, ka tas patiesībā ir cilvēku dzīvībai bīstams. Meitene ar cilvēkus nicinošo radību atrod kopīgu valdu un piešķir tam Viljama vārdu. Vēlāk kopā ar jauniegūto draugu viņa izglābj divus nelaimē nonākušus zēnus, kuru vecāki arī tikuši nogalināti, tādējādi pukwudgie meitenei atmaksā par dzīvības glābšanu un abu ceļi šķiras.

Izolde iemīlas vientiesī Džeimsā un adoptē izglābtos zēnus, bet vēlāk, vēloties, lai viņas bērniem būtu burvju skola, kur mācīties, viņa kopā ar vīru sāk izgatavot zižļus un uzsāk savu bērnu apmācību. Tā kā bērnībā tante Izoldei liedza apmeklēt “Cūkkārpu”, jaunā sieviete izlemj veidot Ilvermorny skolu, kas nosaukta par godu viņas vecāku mājai Īrijas laukos. Liekot lietā labākās “Cūkkārpas” tradīcijas, tiek izveidoti četri skolas torņi – Horned Serpent (ragaina čūska), kas simbolizē prātu un zinātniekus; Wampus (panterai līdzīga radība), kas simbolizē ķermeni un karotājus; Pukwudgie (Eiropas goblinam līdzīga radība), kas simbolizē sirdi un dziedinātājus; Thunderbird (putns, kas lidojot rada vētras), kas simbolizē dvēseli un dēkaiņus.

Pēc laika pārim piedzimst dvīnes un aug ne tikai viņu ģimene, bet arī skolas popularitāte. Padzirdējusi par burvju skolu, pie Izoldes ierodas viņas tante, lai nogalinātu visu viņas ģimeni, tomēr viņa piedzīvo sakāvi, jo ierodas Izoldes senais draugs pukwudgie Viljams un ar bultu nogalina ļauno sievieti, kura visu mūžu bijusi apmāta ar domu, ka pasaulē drīkst eksistēt tikai tīrasiņu burvji.

Pāris nodzīvo ilgāk nekā 100 gadus un viņu dibinātā skola 19. gadsimtā iegūst vispasaules slavu un augstu reputāciju burvju aprindās. Skolu arī mūsdienās apsargā pukwudgie radības – vienu no viņiem sauc Viljams. Tā kā neviens īsti nezina, cik ilgi dzīvo šīs radības, tad tiek pieļauts, ka tas ir tas pats Viljams, kurš reiz tika izglābts, bet vēlāk izglāba visu savas glābējas ģimeni.

Foto: insidethemagic.net

Foto: insidethemagic.net

Daudzi Poteriādes fani sociālajos tīklos jau pasmējušies, ka Ilvermorny šķirošanas ceremonija stipri līdzinās šovam The Voice, jo skolas audzēknim jānostājas skolas simbola vidū un jāgaida, ko darīs milzīgie koka grebumi skolas simbolu formā. Ja Wampus grib audzēkni, tad tas ieaurojas, Thunderbird sasit spārnus, Pukwudgie paceļ gaisā bultu, bet Horned Serpent pierē iedegas kristāls. Ja audzēkni izvēlas vairāki skolas simboli, tad viņš var izvēlēties, kurā no skolas torņiem viņš vēlas būt. Pottermore vietnē apgalvots, ka tikai reizi dekādē kādu audzēkni izvēlas visi četri skolas simboli. (Jāatzīst, ka The Voice šovā tas notiek daudz biežāk.)

Varbūt varam cerēt, ka šī skola parādīsies arī Poteriādes prīkvelā Fantastic Beasts and Where to Find Them?! Kādas ir jūsu domas par šo stāstu? Un varbūt Roulingai vajadzētu Pottermore vietnē publicētos stāstus izdot grāmatas formātā?

Advertisements

16 comments

   1. Cerību mums netrūkst 😀 Man domāt, ka JKR ļoti patīk stāstīt šos stāstus, tā ka – kas zina… Un “Fantastic Beasts” jau šogad, tā ka viss labi. Un līdz “Cursed Child” arī vairs tik mēnesis. Cerams, tai lugā nav neviens vārds no tām muļķībām, kas tiek izplatītas internetā 😀

    Publicējis 1 person

     1. Man kolēģe reportēja kkādas muļķības (ko norakstījām kā totālu fan-fiction-nonsense) par atgriešanos laikā, Voldemorta bastardu (ar Bellatrisi) un citām blēņām, kas bija pārāk trakas, lai būtu ticamas. Vajadzēs laikam izlasīt to “garadarbu” vnk, lai pašausminātos 😀

      Like

          1. Tajā, kur Redklifs bija??? Vienkārši WOW!!! Toreiz, šķiet, es vēl biju nepilngadīgs, tāpēc netiktu, pat ja gribētu. 😀
           Jā, vēl nesen papildus biļetes izsludināja, jo pirmās traki ātri izpirka. Tik nez kā Brexit ietekmēs latviešu iespējas tikt uz UK pat parastos atpūtas braucienos. Biļetēm cenas arī nemaz nav tik astronomiskas – laikam bija sākot no 30 britu mārciņām.

           Like

          2. Jā, toreiz arī tikām pa 25 Ls, kas bija tikpat cik “Latviešu mīlestība” JRT. (“Equus” vispār ir ģeniāla luga. Ja neesi lasījis/redzējis, iesaku.) Domāju, ka Brexit tik ātri lietas nemainīs, tā ka jāpaskatās, kad atkal biļetes parādīsies, varbūt pat ir iespējams kāds kultūras tūrisms 😀 Mani tie aktieri kārdina!

           Publicējis 1 person

          3. Mēs nesen ar Poteriādes faniem runājām par fanu reisu uz izrādi – īstenībā nebūtu nemaz tik nereāli.
           Uz “Equus” jau Latvijā biļetes bija grūti dabūt, bet arī LV iestudējums esot izcils.
           Atceros, ka izrādē ar Redklifu daudzus šokēja Redklifa kailums, jo visi bija pieraduši redzēt viņu kā mazo Hariju, ne kā pieaugušu vīrieti.

           Like

          4. Latvisko izrādi neesmu redzējusi, bet mans pieņēmums ir, ka labu materiālu ir grūti sabojāt 😉 Fanu reiss izklausās reāli labi! Un Redklifs nu jau ir absolvējis līdz drauga-līķa lomai 😀 Par plikumiem – biļetes par 25 bija ar skatu uz pēcpusi 😀

           Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s