Atgriezties no aizmirstības


back_from_the_edgesTrīs gadus pēc debijas albuma James Arthur izdošanas britu dziedātājs Džeimss Arturs gandrīz pilnībā pazuda no redzesloka – 3 gadu laikā kopā ar MOKS tika izdota dziesma Otherwise, bet sadarbībā ar Rymez tika radīta dziesma Kryptonite. Abas šīs dziesmas lielus panākumus dziedātājam neatnesa, turklāt Džeimss pēdējo trīs gadu laikā paspēja sanaidoties ar vairākiem mūziķiem, iekulties homofobijas skandālā, kā arī lauzt līgumu ar SyCo ierakstu kompāniju. Izdodot savu otro studijas albumu Back From The Edge, kurš pie klausītājiem nonāca šī gada 28. oktobrī, Džeimss beidzot pārtraucis neveiksmju sēriju. 

Intervijā Fault Magazine Džeimss atzinis, ka pēdējo 3 gadu laikā juties tā, it kā izciestu cietumsodu. (Par to Džeimss dzied arī savā dziesmā Prisoner.) Pēdējo gadu laikā dziedātājs cietis no dažādām garīgās veselības problēmām, tāpēc, atgriežoties starmešu gaismā, viņš izmanto savu atpazīstamību, lai popularizētu SANE labdarības organizāciju, kas sniedz palīdzību cilvēkiem ar garīgās veselības problēmām. Plānojot jauno albumu, Džeimss vēlējās radīt kaut ko emocionāli atklātu un godīgu, tāpēc pirms 18 mēnešiem, uzrakstot dziesmu Train Wreck, tika likts pirmais pamatakmens jaunajam albumam. Šī dziesma bija kā atzīšanās: “Te nu es esmu, savā zemākajā punktā.” Dziedātājs atzīst, ka šis ir sava veida pašpalīdzības albums, jo dziesmu rakstīšana viņam bija kā terapija.

Kad dzirdēju pirmo singlu no šī albuma, biju nedaudz skeptiski noskaņots, jo, lai arī Say You Won’t Let Go ir ārkārtīgi skaista un melodiska balāde, man tā nešķita tik ļoti atmiņā paliekoša, lai tā spētu kļūt par veiksmīgu atgriešanās dziesmu. Manas bažas ātri vien tika izkliedētas, jo šī dziesma iekaroja mūzikas topu pirmās vietas Austrālijā, Īrijā, Jaunzēlandē, Skotijā, Zviedrijā un Anglijā. Ļoti cerēju, ka visas albuma dziesmas nebūs tik sentimentālas un saldas, tāpēc biju patīkami pārsteigts, kad klausītāju vērtējumam tika nodota dziesma Sermon, kurā dzirdama arī britu repera Shotty Horror balss. Ar Sermon Džeimss ir atgriezies pie savām saknēm, jo The James Arthur Band pastāvēšanas laikā reps bija neiztrūkstošs Džeimsa mūzikas elements.

Foto: Fault Magazine

Foto: Fault Magazine

Albuma favorīt-dziesmas izkristalizējās pēc vairākām klausīšanās reizēm. Pirmajā klausīšanās reizē veiksmīgākās šķita: Train Wreck, kura ir arī paša Džeimsa mīļākā dziesma no albuma; jau iepriekš pieminētā Sermon; emocionāli uzlādētā The Truth, kuras lirikas ir Džeimsam dziļi personiskas; romantiskā Let Me Love The Lonely. Otrajā un trešajā klausīšanās reizē favorītēm pievienojās: I am, kurā Džeimsa balss skan fenomenāli; Back From The Edge, kas spilgti raksturo gan šo albumu, gan Džeimsa atgriešanos populārās mūzikas apritē; smeldzīgā Can I Be Him; jaudīgā If Only, kura, manuprāt, varētu būt arī ļoti veiksmīgs singls; noteikti nedrīkst aizmirst arī bezrūpīgi pozitīvo Sober un pārdomu pilno Finally.

Foto: Džeimss mikroblogošanas vietnē Twitter aktīvi komunicē ar saviem faniem – arī ar mani.

Foto: Džeimss mikroblogošanas vietnē Twitter aktīvi komunicē ar saviem faniem – arī ar mani.

Ne bez iemesla albumā ir dziesma ar nosaukumu Phoenix, jo arī Džeimss, gluži kā fēnikss, ir atdzimis no pelniem, atgriežoties pie klausītājiem daudz labāks nekā iepriekš. Manuprāt, savā debijas albumā Džeimss nebija godīgs ne pret sevi, ne pret klausītājiem, jo viņš radīja produktu, kuru vēlējās Saimons Kauels, tādējādi apslāpējot pats savu radošo brīvību. Līguma laušana ar Sony Music Entertainment paspārnē esošo SyCo ierakstu kompāniju nākusi viņam tikai pa labu, jo, parakstot jaunu līgumu ar citu Sony Music Entertainment paspārnē esošu ierakstu kompāniju – Columbia Records, Džeimss atguvis savus spārnus un ieguvis lielāku radošo brīvību.

Ko es ieteiktu katram, kurš klausās šo albumu? Izbaudiet Džeimsa unikālo balsi un noteikti ieklausieties dziesmu vārdos! Ja rodas tāda iespēja, tad noteikti ieteiktu apmeklēt arī kādu no Džeimsa koncertiem (Latvijā viņš paviesojies divreiz), jo dzīvajā viņš dzied fantastiski.

VĒRTĒJUMS: 9/10

Advertisements

One comment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s