Ko dāvināt grāmatu mīļotājam?


Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem, tāpēc daudziem noteikti aktuāla ir dāvanu meklēšana. Ko tad dāvināt cilvēkiem, kas ir lieli grāmatu lasītāji? Šajā rakstā piedāvāšu vairākas, manuprāt, labas idejas dāvanām. 

fantastiskas-butnes-klades

Viena no šī gada aktuālākajām filmām ir “Fantastiskās būtnes – un kur tās meklēt”, tāpēc lieliska dāvana Poteriādes faniem būs šādas klades – gluži kā no burvju pasaules.

teejaGrāmatu lasītāju degviela ir garda kafija vai tēja, tāpēc aromātiska, veselīga tēja unikālā iepakojumā būs kas tāds, ko spēs novērtēt katrs.

il_570xn-1029827348_giw1Tepat Latvijā tapušie Linenquality produkti no linu auduma, manuprāt, patiks katram, kurš prot novērtēt skaistus pašmāju rokdarbus. Linenquality piedāvājumā ietilpst skaistas auduma somas, kurās var salikt daudz grāmatu, zīmuļu penāļi, apburoši tējas tašu paliktņi, kas tā vien prasās, lai tos nobildē un ieliek Instagramā, kā arī daudz kas cits.

kruzes-silditajsAtdzisusi kafija vai tēja ir gandrīz katra grāmatu lasītāja ikdiena, jo, lasot aizraujošas grāmatas, laiks paskrien nemanot un karstais dzēriens atdziest vienā acumirklī. Tieši tāpēc krūzes sildītājs būs lieliska dāvana aizraujošas lasāmvielas cienītājiem.

inga-gailiteGrāmatu lasīšana reizēm mēdz būt satraukumu radošs process, tāpēc labi, ja blakus ir kāds draugs. Ingas Gailītes radītos draugus no dabīgas ādas var ielikt kabatā un satraukuma brīžos arī paspaidīt, jo tie pildīti ar kviešu graudiem.

il_570xn-996998270_mdjdDāmai, kas ciena labu literatūru, uzdāvini clutch somiņu, kas izskatās gluži kā grāmata. Dodoties uz bibliotēku, šādu somu gan labāk atstāt mājās, citādi var gadīties tā, ka soma tiek atdota bibliotekārei kopā ar izlasītajām grāmatām.

biografijasĀrzemju slavenību biogrāfijas latviešu izdevniecības tulko un izdod samērā reti, tāpēc uzzini, par kādu slavenību apdāvināmā persona interesējas, un uzdāvini viņam vai viņai šīs slavenības biogrāfiju angļu valodā. (Protams, ja vien apdāvināmā persona prot lasīt angliski.)

Apskati arī manas 2014. gada un 2015. gada dāvanu idejas grāmatu mīļotājiem, kā arī komentāros padalies, kāda, tavuprāt, ir ideāla dāvana grāmatu mīļotājam.

Advertisements

12 comments

  1. Nedrīkst kavēties – vairums lietu tomēr no ārzemēm jāpasūta, tāpēc jārēķinās ar to, ka sūtīšana aizņem laiku. Vienu gadu pasūtīju dāvanas 3 nedēļas pirms svētkiem un ģimene dāvanas no manis saņēma tikai janvārī. 😀
   Grāmatnīcu dāvanu kartes, manuprāt, ir viena no visu laiku labākajām dāvanām. (Šoreiz gan nepieminēju, jo tās biju iekļāvis jau 2015. gada sarakstā.)

   Like

  1. 😀 Eii, par termosu nekad pat nebiju iedomājies. 😀 Vienu brīdi lietoju termokrūzi, līdz brīdim, kad to saplēsu.
   Par cenām ilgi domāju – rakstīt, nerakstīt?! Laikam jau vajadzēja rakstīt, bet visu skatījos tādās cenās, lai varētu atļauties visi. (Tā soma tikai padārga, bet Aliexpresā var atrast lētākas alternatīvas.)

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s